Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektoriga 30 nafar davlatning gʻamxoʻrligi va eʼtiborini kutayotgan hamda koʻmakka muhtoj “ogʻir” toifadagi yoshlar biriktirilgan.
Shu kunga qadar bu toifadagi yoshlarga universitet tomonidan moddiy va ularning ehtiyojlaridan kelib chiqqan holda boshqa turdagi yordamlar ulashib kelinmoqda.
Shu munosabat bilan bugun O’zDJTU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev Sergeli tumanidagi “qizil” toifadagi yoshlar bilan uchrashdi.
2 nafar “ogʻir” toifadagi yoshlarning mahallasiga borildi. Ularni qanday muammolar qiynayotgani va qanday ehtiyoji borligi bilan qiziqdi. Yoshlarning ehtiyojidan kelib chiqib, 1 nafariga rassomchilik anjomlari va 1 nafariga sport anjomi — gantel topshirildi.

There was a meeting with young people of the red category
The rector of the Uzbekistan State World Languages University is attached to the “heavy” category of 30 youth who are waiting for the care and attention of countries and need support.
To date, this category of young people has been connected by the University with material and other types of assistance based on their needs.
In this regard, today the first vice-rector of UzSWLU for youth issues and spiritual and educational affairs Valijon Sadiyev met with young people of the “red” category in the Sergeli district.
Went to the neighborhood of 2 “heavy” categories of young people. He was interested in what problems plagued them and what they needed. Due to the need of young people, 1 person was handed over painting equipment and 1 person was given a sports equipment — dumbbell.