“Quvnoqlar va zukkolar” — “Rektor kubogi” bahorgi mavsumi boshlandi
2026-yil 30-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Quvnoqlar va zukkolar” ko‘rik-tanlovining “Rektor kubogi” bahorgi mavsumi tantanali ravishda boshlandi.
Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berib, ushbu tanlov talabalar ijodkorligi, hozirjavobligi va jamoaviylik ruhini rivojlantirishga xizmat qilishini ta’kidladi.
Tanlovda quyidagi jamoalar ishtirok etdi:
– “Fenomen” (Ingliz tili 1-fakulteti)
– “Milliard” (Ingliz filologiyasi fakulteti)
– “Kosmonavtlar” (Sharq filologiyasi fakulteti)
– “Aligarx” (Xalqaro jurnalistika fakulteti)
– “TTQ” (Roman-german filologiyasi fakulteti)
– “Paradox” (Tarjimonlik fakulteti)
– “13 rayon” (Rus filologiyasi fakulteti)
– “Jo‘ralar” (Ingliz tili 2-fakulteti)
Jamoalar “Bugun kuldirgan — g‘olib” hamda “Yulduzli kokteyl: keling mehmon” shartlari asosida o‘zaro bellashib, sahnada qiziqarli va kulgili chiqishlar namoyish etdilar.

The Spring Season of the “Rector’s Cup” KVN Competition Has Begun
On April 30, 2026, the spring season of the “Rector’s Cup” of the KVN (“Club of the Funny and Clever”) competition was officially launched at the Uzbekistan State World Languages University.
The event was opened by the Rector of the university, Ilkhomjon Tukhtasinov, who emphasized that the competition serves to develop students’ creativity, wit, and team spirit.
The following teams took part in the competition:
– “Fenomen” (Faculty of English Language 1)
– “Milliard” (Faculty of English Philology)
– “Kosmonavtlar” (Faculty of Oriental Philology)
– “Aligarx” (Faculty of International Journalism)
– “TTQ” (Faculty of Romano-Germanic Philology)
– “Paradox” (Faculty of Translation)
– “13 rayon” (Faculty of Russian Philology)
– “Jo‘ralar” (Faculty of English Language 2)
The teams competed under the conditions “Make the audience laugh today — be the winner” and “Star Cocktail: Welcome, Guest,” presenting engaging and humorous performances on stage.