OʻzDJTU Ingliz tili 1-fakulteti dekani Guli Ergasheva “Ayol rahbarlar: rahbarlik salohiyati va ish joyida tenglik” xalqaro o‘quv dasturida Fransiyada malaka oshirib qaytdi.
Dastur davomida G.Ergasheva rahbarlik salohiyatini rivojlantirish, gender tenglikni ilgari surish hamda innovatsion kadrlar boshqaruvi bo‘yicha chuqur ilmiy va amaliy bilimlarga ega bo‘ldi. Olingan tajribalar asosida OʻzDJTUdagi istiqboldagi ilmiy loyihalarni samarali tatbiq etish rejalashtirgan.
Shuningdek, mazkur xalqaro tajriba G. Ergashevaning kelgusidagi strategik faoliyati uchun muhim yo‘nalishlarni belgilab berdi. Xususan, u Oʻzbekistonda rahbar ayollar salohiyatini kengaytirishga qaratilgan ilmiy-amaliy tashabbuslarni bosqichma-bosqich yo‘lga qo‘yishni rejalashtirmoqda. Jumladan:
-ayol rahbarlarning boshqaruv malakalarini yangi bosqichga olib chiqish tamoyillarini shakllantirish;
-korporativ yetakchilikda tenglik tamoyillarini mustahkamlash;
-ayol rahbarlar uchun mentorlik va treninglik tizimini shakllantirish;
-xalqaro ilg‘or amaliyotlarni Oʻzbekiston sharoitida tatbiq etish kabi tashabbuslar amalga oshirilishi maqsad qilingan.

Guli Ergasheva, Dean of the First Faculty of English Language at the Uzbekistan State University of World Languages, returned from France after completing the international training program "Women Leaders: Leadership Potential and Workplace Equality".
During the program, G. Ergasheva gained deep theoretical and practical knowledge in the areas of leadership development, promoting gender equality, and innovative human resources management. Based on the experience gained, she plans to effectively implement upcoming scientific projects at the Uzbekistan State University of World Languages.
Moreover, this international experience set important directions for G. Ergasheva's future strategic activities. Specifically, she plans to gradually introduce scientific and practical initiatives aimed at enhancing the potential of female leaders in Uzbekistan, including: