Rahbar va yoshlar uchrashuvi: O‘zDJTUda “Yoshlar kuni” tadbiri
2026-yil 26-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar kuni” munosabati bilan universitet rahbariyati va talaba-yoshlar o‘rtasida ochiq uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuv O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan har haftaning payshanba kuni “Yoshlar kuni” sifatida o‘tkazilishi belgilanganligi munosabati bilan tashkil etildi. Shu tariqa, universitetda bu tadbir har hafta payshanba kunlari muntazam o‘tkazilib kelmoqda.
Uchrashuvni Rektor Tuxtasinov Ilxomjon Madaminovich ochib, ta’lim sifati, ilmiy salohiyat va talabalar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida gapirdi. Tadbirda Uchtepa tumani hokimi Mamadjanov Bunyod Baxtiyorovich, Uchtepa tumani prokurori Muxtarov Saidkarim Saidamirovich va Uchtepa tumani ichki ishlar organlari boshlig‘i Baxramov Akmal Abdulxayevich ham ishtirok etdi.
Uchrashuvda talabalar o‘z savol va tashabbuslari bilan faol qatnashib, rahbarlar bilan bevosita muloqot qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Tadbir davomida ta’lim, bandlik, kasb tayyorlash va yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash masalalari muhokama qilindi.
Rahbarlar yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, istiqboldagi rejalar va amaliy yordamlar haqida batafsil ma’lumot berib, ularning tashabbuslarini rag‘batlantirishga alohida e’tibor qaratdilar.

Встреча руководства и молодежи: мероприятие «День молодежи» в УзГУМЯ
26 марта 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась открытая встреча между руководством университета и студентами в рамках «Дня молодежи».
Данное мероприятие было организовано в соответствии с инициативой Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, согласно которой каждый четверг недели объявлен «Днём молодежи». В связи с этим в университете такие встречи проводятся регулярно каждый четверг.
Встречу открыл ректор университета Тухтасинов Илхомжон Мадаминович, который рассказал о качестве образования, научном потенциале и создаваемых условиях для студентов. В мероприятии также приняли участие хоким Уктепинского района Мамаджанов Бунёд Бахтиярович, прокурор Уктепинского района Мухтаров Саидкарим Саидамирович и начальник органов внутренних дел Уктепинского района Бахрамов Акмал Абдулхаевич.
В ходе встречи студенты активно задавали вопросы и выдвигали инициативы, получив возможность прямого диалога с руководством. Обсуждались вопросы образования, занятости, профессиональной подготовки и всесторонней поддержки молодежи.
Руководители подробно рассказали о создаваемых для молодежи возможностях, перспективных планах и практической поддержке, уделив особое внимание стимулированию студенческих инициатив.