Rektor kubogi – kuzgi mavsum g‘oliblari taqdirlandi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Zakovat intellektual o‘yinining Rektor kubogi kuzgi mavsumi g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rektori Ilhomjon Tuxtasinov ishtirok etib, jamoalarning faol ishtiroki va intellektual salohiyatini alohida e’tirof etdi.
Mazkur mavsum yakunlariga ko‘ra, do‘stlik o‘yini shaklida tashkil etilgan final bosqichida turli fakultetlardan shakllangan jamoalar bellashgan o‘yinda quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin — Ingliz filologiyasi fakulteti “Last Version” jamoasi
2-o‘rin — Xalqaro jurnalistika fakulteti “Boylarga mazza” jamoasi
3-o‘rin — Ingliz tili 1-fakulteti “Axror va uning jamoasi” jamoasi
Rektor Ilhomjon Tuxtasinov g‘oliblarni tabriklab, ularning intellektual faolligi, izlanuvchanligi va jamoaviy ruhini yuqori baholadi. Shuningdek, marosim davomida jamoalarga Rektor kubogi, mukofot pullari hamda sertifikatlar tantanali ravishda topshirildi.

Today, the award ceremony for the winners of the autumn season of the Zakovat intellectual game’s Rector’s Cup was held at the Uzbekistan State University of World Languages. The university rector, Ilhomjon Tukhtasinov, attended the event and praised the teams for their active participation and intellectual potential.
According to the season’s results, in the final round held in a friendly competition format with teams from various faculties, the following results were recorded:
1st place — “Last Version” team, Faculty of English Philology
2nd place — “Boylarga mazza” team, Faculty of International Journalism
3rd place — “Axror va uning jamoasi” team, Faculty of English Language No. 1
Rector Ilhomjon Tukhtasinov congratulated the winners and highly appreciated their intellectual activity, curiosity, and team spirit. During the ceremony, the Rector’s Cup, monetary prizes, and certificates were formally presented to the teams.