Rektor kubogi – kuzgi mavsum g‘oliblari taqdirlandi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Zakovat intellektual o‘yinining Rektor kubogi kuzgi mavsumi g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rektori Ilhomjon Tuxtasinov ishtirok etib, jamoalarning faol ishtiroki va intellektual salohiyatini alohida e’tirof etdi.
Mazkur mavsum yakunlariga ko‘ra, do‘stlik o‘yini shaklida tashkil etilgan final bosqichida turli fakultetlardan shakllangan jamoalar bellashgan o‘yinda quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin — Ingliz filologiyasi fakulteti “Last Version” jamoasi
2-o‘rin — Xalqaro jurnalistika fakulteti “Boylarga mazza” jamoasi
3-o‘rin — Ingliz tili 1-fakulteti “Axror va uning jamoasi” jamoasi
Rektor Ilhomjon Tuxtasinov g‘oliblarni tabriklab, ularning intellektual faolligi, izlanuvchanligi va jamoaviy ruhini yuqori baholadi. Shuningdek, marosim davomida jamoalarga Rektor kubogi, mukofot pullari hamda sertifikatlar tantanali ravishda topshirildi.

Кубок ректора – награждены победители осеннего сезона
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония награждения победителей осеннего сезона интеллектуальной игры «Заковат» на Кубок ректора. На мероприятии присутствовал ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который отметил активность команд и их интеллектуальный потенциал.
По итогам сезона в финальном этапе, проведённом в формате дружеской игры с участием команд различных факультетов, были получены следующие результаты:
1-е место — команда факультета английской филологии «Last Version»
2-е место — команда факультета международной журналистики «Boylarga mazza»
3-е место — команда факультета английского языка №1 «Axror va uning jamoasi»
Ректор Илхомжон Тухтасинов поздравил победителей и высоко оценил их интеллектуальную активность, стремление к знаниям и командный дух. В ходе церемонии командам были вручены Кубок ректора, денежные призы и сертификаты.