“Русский дом” jamg‘armasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Bugun Rus filologiyasi fakulteti dekani Azizxon Raxmonov, Rus adabiyoti va o‘qitish metodikasi kafedrasi mudiri Natalya Petruxina ishtirokida “Русский дом” jamg‘armasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Suhbatda kelajakdagi rivojlanish istiqbollari, oʻqituvchilarning Rossiya Federatsiyasida amaliyot oʻtashlari, talabalarni Rossiya oliy oʻquv yurtlarida oʻqitish, shuningdek, Rus filologiyasi fakulteti uchun barcha istiqbolli loyihalar kabi koʻplab muhim mavzular muhokama qilindi.
Ushbu ajoyib tadbir universitet uchun yangi ufqlarni ochib, o'qituvchilar va talabalar uchun bilim olish hamda kasbiy o'sish imkoniyatlarini kengaytiradi.

Состоялась встреча с представителями фонда «Русский дом».
Сегодня состоялась встреча с представителями фонда «Русский дом» в присутствии декана факультета русской филологии Азизхана Рахманова и заведующего кафедрой русской литературы и методики преподавания Натальи Петрухиной.
В ходе беседы были обсуждены многие важные темы, такие как перспективы дальнейшего развития, стажировки преподавателей в РФ, обучение студентов в российских вузах, а также все перспективные проекты факультета русской филологии.
Это удивительное мероприятие открывает перед университетом новые горизонты и расширяет возможности образования и профессионального развития преподавателей и студентов.