Safar oldidan uchrashuv o‘tkazildi
2026-yil 26–31-yanvar kunlari Koreya Respublikasining Jeju milliy universitetida tashkil etiladigan sun’iy intellekt bo‘yicha “JejuNextGen AI Future Leaders Camp” xalqaro o‘quv dasturida ishtirok etish uchun Ingliz filologiyasi fakulteti dekani, guruh rahbari Azammov Yusufjon rahbarligida 9 nafar talaba bilan safar oldidan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda safar bilan bog‘liq tashkiliy masalalar, dastur doirasidagi o‘quv mashg‘ulotlari, kun tartibi hamda xavfsizlik qoidalari yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, uchrashuvda ishtirok etgan xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov talabalarga Koreya Respublikasida bo‘lish jarayonida O‘zbekiston va O‘zDJTU haqida taqdimotlar o‘tkazish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar yuzasidan ma’lumot berish, shuningdek, kelgusidagi ilmiy faoliyat uchun zarur materiallar to‘plash va tajriba almashishga alohida e’tibor qaratish lozimligini ta’kidladi.
Mazkur uchrashuv ishtirokchilarni safarga puxta tayyorlash hamda xalqaro maydonda universitet va mamlakatimiz nufuzini munosib tarzda namoyon etishga qaratildi.

Проведена встреча перед поездкой
В период с 26 по 31 января 2026 года в Национальном университете Чеджу (Республика Корея) пройдет международная образовательная программа по искусственному интеллекту «JejuNextGen AI Future Leaders Camp». В преддверии поездки была проведена встреча с участием декана факультета английской филологии, руководителя группы Юсуфа Азаммова и 9 студентов.
На встрече были обсуждены организационные вопросы, связанные с поездкой, учебные занятия в рамках программы, расписание и правила безопасности.
Также проректор по международному сотрудничеству А. Насиров подчеркнул, что во время пребывания в Республике Корея студентам необходимо проводить презентации об Узбекистане и УЗДЖТУ, предоставлять информацию о проводимых в стране реформах, а также уделять особое внимание сбору материалов и обмену опытом для будущей научной деятельности.
Эта встреча была направлена на тщательную подготовку участников к поездке и достойное представление университета и страны на международной арене.