Germaniyaning DAAD tashkiloti stipendiyasi gʻolibi boʻlgan OʻzDJTU professor-oʻqituvchilari, doktorantlari va talabalari joriy yilning 6 may kuni Maynsdagi Johannes Gutenberg Universitetiga tashrif buyurdilar.
OʻzDJTU vakillarini universitet professori, nemis tili ikkinchi til sifatida oʼqitish magistratura yoʻnalishi boshligʻi Marion Grein boshchiligida bir necha professor-ustozlar kutib oldilar. Kun avvalida oʻzaro tanishish va belgilangan seminarlar dasturini tanishtirish maqsadida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Marion Greyn boshchiligida universitet xalqaro boʻlimiga tashrif buyurildi. Xalqaro boʻlim boshligʻi Markus Hefner universitet va talabalar faoliyati bilan yaqindan tanishtirdi.
OʻzDJTU talabalari professor Kristina Maria Erschning “Madaniyatlararo muloqot” fanidan oʻtkazilgan seminarga talabalar faol ishtirok etdilar. Ushbu seminardan talabalar koʻpgina kerakli maʼlumotlarga ega boʻlishdi.

6 мая текущего года профессора, докторанты и студенты УзГУМЯ, выигравшие стипендию немецкой организации DAAD, посетили Университет Иоганна Гутенберга в Майнце.
Представителей УзГУМЯ приветствовали несколько профессоров-преподавателей во главе с Марион Грейн, профессором университета, заведующей магистерской кафедрой преподавания немецкого языка как второго. В начале дня состоялся круглый стол с целью знакомства и ознакомления с программой запланированных семинаров.
Международный отдел университета посетили под руководством Мэрион Грейн. Маркус Хефнер, руководитель международного отдела, представил университет и студенческую деятельность.
Студенты УзГУМЯ приняли активное участие в семинаре профессора Кристины Марии Эрш на тему «Межкультурная коммуникация». На семинаре студенты получили много полезной информации.