10-dekabr kunidan Andijon davlat universitetida viloyatdagi tuman (shahar) hokimlarining o‘rinbosarlari, tashkiliy kadrlar guruhi rahbarlari hamda milliy kadrlar zaxirasiga kiritilgan nomzodlar uchun o‘quv-amaliy seminar mashg‘ulotlari boshlandi.
Andijon viloyati va tuman hokimlarining o‘rinbosarlari, tashkiliy-kadrlar guruhi rahbarlari hamda milliy kadrlar zaxirasiga kiritilgan nomzodlar uchun tashkil etilgan o‘quv-amaliy seminarining maqsadi hududda mahalliy davlat boshqaruvi va aholi bilan ishlashni samarali tashkil etish uchun talab etiladigan bilim va ko‘nikmalarni rivojlantirishdan iborat bo‘ldi.
Seminar avvalida Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov barcha ishtirokchilarni O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan samimiy tabriklab, kirish nutqi bilan seminarni ochib berdi.
Seminarga oliy o‘quv yurtlari rektorlari, professor-o‘qituvchilari va tajribali mutaxassislar jalb etilgan bo‘lib, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov mazkur seminarda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining o‘quv jarayonlarini tashkil etishda mas’ul  vakil sifatida ishtirok etdi.
Ilxomjon Tuxtasinov Prezidentimizning 2024-yil 18 — 20-noyabr kunlari Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va Senatidagi nutqlarida ijro organlari rahbarlari zimmasiga yuklatilgan asosiy vazifalar to‘g‘risida so‘z yuritdi. Shuningdek, ushbu o‘quv-seminarda yo‘nalishlar bo‘yicha bo‘layotgan yangiliklar, o‘zgarishlar, aholi muammolarini hal etishda e’tibor qaratilishi zarur bo‘lgan ishlar yuzasidan tushunchalar berib o‘tdi.

10 декабря в Андижанском государственном университете стартовал учебно-практический семинар для заместителей акима района (города), руководителей организационных кадровых групп и кандидатов, включенных в республиканский кадровый резерв.
Целью учебно-практического семинара, организованного для заместителей акима Андижанской области и района, руководителей организационно-кадровых групп и кандидатов, включенных в национальный кадровый резерв, является развитие знаний и навыков, необходимых для эффективной организации местного государственного управления и работы с население региона составляло.
В начале семинара аким Андижанской области Шухратбек Абдурахманов искренне поздравил всех участников с 32-й годовщиной принятия Государственного гимна Республики Узбекистан и открыл семинар вступительной речью.
В семинаре приняли участие ректоры высших учебных заведений, преподаватели и опытные специалисты. В работе семинара принял участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомджон Тухтасинов в организации образовательных процессов Министерства высшего образования, науки и инноваций. .Уль участвовал в качестве представителя.
Об основных задачах, поставленных перед руководителями исполнительных органов, Ильхомджон Тухтасинов рассказал в выступлениях Председателя Олий Мажлиса 18-20 ноября 2024 года в Законодательной палате и Сенате. Также на этом образовательном семинаре он дал представление о новостях, изменениях и проблемах, на которые необходимо обратить внимание при решении проблем населения.