O‘zDJTU va Amerika Texnologiyalar Universiteti hamkorligida seminar o‘tkazildi 2026-yil 13-fevral kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Amerika Texnologiyalar Universiteti bilan hamkorlikda seminar tashkil etildi.
Tadbirda universitet professor-o‘qituvchilari, talabalar hamda mehmonlar ishtirok etdilar. Tadbir dasturiga ko‘ra, O‘zDJTU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Otabek Yusupov so‘zga chiqib, xalqaro hamkorlikni kengaytirish, qo‘shma ta’lim dasturlarini rivojlantirish va talabalarni global akademik muhitga tayyorlash masalalariga to‘xtaldi.
Shuningdek, AUT rektori prof. S. Irandoust nutq so‘zlab, universitet faoliyati va ta’lim yo‘nalishlari haqida ma’lumot berdi. F. Muradkhan tomonidan Amerika Texnologiyalar Universitetining ta’lim dasturlari hamda xalqaro aloqalari yuzasidan taqdimot o‘tkazildi. Tadbirda xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nosirov hamda universitet rahbariyati vakillari ishtirok etdilar. Seminar davomida talabalar bilan ochiq muloqot va savol-javoblar tashkil etilib, xususan TESOL dasturini o‘qitish masalalari yuzasidan fikr almashildi. Seminar yakunida tomonlar hamkorlikni izchil davom ettirish va qo‘shma loyihalarni kengaytirish bo‘yicha kelgusidagi rejalarni muhokama qildilar.

В Узбекском государственном университете мировых языков совместно с Американский технологический университет был проведён семинар.
13 февраля 2026 года в Узбекский государственный университет мировых языков совместно с Американским технологическим университетом был организован семинар. В мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав университета, студенты и гости.
Согласно программе мероприятия, с вступительным словом выступил проректор по научной работе и инновациям УзГУМЯ Отабек Юсупов, который затронул вопросы расширения международного сотрудничества, развития совместных образовательных программ и подготовки студентов к глобальной академической среде.
Также с речью выступил ректор AUT профессор С. Ирандоуст, который представил информацию о деятельности университета и направлениях обучения. Ф. Мурадханом была проведена презентация, посвящённая образовательным программам Американского технологического университета и его международным связям.
В мероприятии приняли участие проректор по международному сотрудничеству А. Носиров и представители руководства университета. В ходе семинара был организован открытый диалог и сессия вопросов и ответов со студентами, в частности обсуждались вопросы преподавания по программе TESOL.
В завершение семинара стороны обсудили дальнейшие планы по последовательному продолжению сотрудничества и расширению совместных проектов.