Seminar boʻlib oʻtdi
Bugun Oʻzbekistondagi Britaniya Kengashi vakolatxonasi tashabbusiga binoan Oʻzbekiston Republikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Respublika oliy ta’lim muassasalari rahbarlari, xususan Oʻzbekiston davlart jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Toʻxtasinov ishtirokida “Oliy ta’lim muassalarida boshqaruv” mavzusida seminar boʻlib oʻtdi.
Tadbir chogʻida soʻzga chiqqan Britaniya Kengashi direktori Denise Wadding mamlakatimizda ta’lim sohasini rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan samarali islohotlar haqida alohida toʻxtalib oʻtdi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o’rinbosari Komiljon Karimov Britaniya Kengashining mamlakatimizda oliy ta’lim tizimini takomillashtirishda koʻrsatayotgan yordami uchun minnatdorchilik bildirdi.
Oʻz taqdimotini namoyish etgan Buyuk Britaniyalik expert John Rashforth oliy ta’lim muassalarini boshqarish borasidagi tajribalari bilan oʻrtoqlashdi.
Mazkur loyiha natijasida xorijlik ekspertlar va respublikamiz OTM rektorlaridan iborat ishchi guruh tomonidan O’zbekiston oliy ta’lim muassalarida boshqaruv tizimini takomillashtirish strategiyasi ishlab chiqiladi.

Today, on the initiative of the representative office of the British Council in Uzbekistan, a seminar was held on the topic “management in higher educational institutions” with the participation of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and heads of higher educational institutions. institutions of the republic, in particular, the rector of the Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tokhtasinov.
Denise Wadding, director of the British Council, who spoke at the event, spoke about effective reforms in the education sector in our country.
First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Kamiljon Karimov thanked the British Council for its support in improving the higher education system in our country.
John Rushforth, a prominent British expert, who made his presentation, shared his experience in managing higher education institutions.
As a result of this project, a strategy for improving the management system in Uzbekistan's higher education institutions will be developed by a working group consisting of foreign experts and rectors of HEIs of our republic.