Shayxontohur tumani 41-umumta’lim maktabida ingliz tili to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi
Mashg‘ulot O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakulteti, Ingliz tili amaliy fanlar №2 kafedrasi o‘qituvchisi Sardora Raxmonova rahbarligida tashkil etildi. Darsni 1-bosqich 2524-guruh talabalari Xurmatoy Tojiboyeva va Raxmonqulova Aziza olib bordi.
Mazkur mashg‘ulot “How’s the weather?” mavzusiga bag‘ishlandi. Dars jarayonida o‘quvchilarga mavzuga oid yangi lug‘at birliklari o‘rgatildi, “warm up” mashg‘ulotlari orqali ularning mavzuga bo‘lgan qiziqishi oshirildi. Shuningdek, o‘quvchilar “Future Simple” zamoni bilan tanishtirildi.
Mashg‘ulot davomida interaktiv metodlardan samarali foydalanilib, o‘quvchilar ishtirokida turli qiziqarli o‘yinlar tashkil etildi. Mavzu yuzasidan o‘quvchilarga mustahkamlovchi topshiriq va vazifalar berildi.
Ushbu mashg‘ulot o‘quvchilarning ingliz tiliga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishga hamda ularning amaliy bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qildi.

В школе общего среднего образования №41 Шайхантахурского района состоялось очередное занятие кружка английского языка
Занятие было организовано под руководством преподавателя кафедры практических английских дисциплин №2 второго факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков Сардоры Рахмоновой. Урок провели студентки 1 курса группы 2524 — Хурматой Тожибоева и Азиза Рахмонкулова.
Данное занятие было посвящено теме “How’s the weather?”. В ходе урока учащимся были представлены новые лексические единицы по теме, а с помощью упражнений “warm up” был повышен их интерес к занятию. Кроме того, учащиеся были ознакомлены со временем Future Simple.
В ходе занятия эффективно использовались интерактивные методы, а также были организованы различные интересные игры с участием учащихся. По теме урока им были даны закрепляющие задания и упражнения.
Данное занятие способствовало дальнейшему повышению интереса учащихся к английскому языку, а также развитию их практических знаний и навыков.