Shayxontohur tumani 41-umumta’lim maktabida ingliz tili to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi
Mashg‘ulot O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakulteti, Ingliz tili amaliy fanlar №2 kafedrasi o‘qituvchisi Sardora Raxmonova rahbarligida tashkil etildi. Darsni 1-bosqich 2524-guruh talabalari Xurmatoy Tojiboyeva va Raxmonqulova Aziza olib bordi.
Mazkur mashg‘ulot “How’s the weather?” mavzusiga bag‘ishlandi. Dars jarayonida o‘quvchilarga mavzuga oid yangi lug‘at birliklari o‘rgatildi, “warm up” mashg‘ulotlari orqali ularning mavzuga bo‘lgan qiziqishi oshirildi. Shuningdek, o‘quvchilar “Future Simple” zamoni bilan tanishtirildi.
Mashg‘ulot davomida interaktiv metodlardan samarali foydalanilib, o‘quvchilar ishtirokida turli qiziqarli o‘yinlar tashkil etildi. Mavzu yuzasidan o‘quvchilarga mustahkamlovchi topshiriq va vazifalar berildi.
Ushbu mashg‘ulot o‘quvchilarning ingliz tiliga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishga hamda ularning amaliy bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qildi.

The next session of the English language club was held at Secondary School No. 41 in Shaykhontohur District
The session was organized under the supervision of Sardora Rakhmonova, a teacher of the Department of Practical English Disciplines No. 2, Second Faculty of English, Uzbekistan State World Languages University. The lesson was conducted by first-year students of Group 2524, Khurmatoy Tojiboyeva and Aziza Rakhmonqulova.
This session was devoted to the topic “How’s the weather?”. During the lesson, students were taught new vocabulary related to the topic, and their interest in the subject was increased through warm-up activities. In addition, the students were introduced to the Future Simple tense.
Throughout the session, interactive methods were used effectively, and various engaging games were organized with the participation of the students. Reinforcement tasks and exercises related to the topic were also assigned.
This session contributed to further increasing the students’ interest in the English language and to developing their practical knowledge and skills.