Roman-german filologiyasi fakulteti xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi N. Sabirova hamda universitet psixologi Sh. Bo‘stonova tomonidan 5-sonli talabalar turar joyiga reja asosida tashrif amalga oshirildi.
Mazkur tashrif davomida talabalar, xususan talaba-qizlar bilan ochiq va samimiy muloqot o‘tkazildi. Suhbat jarayonida ularning yashash sharoitlari, o‘qish jarayoniga moslashuvi, psixologik holati, bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, sog‘lom turmush tarziga amal qilish hamda ijtimoiy faolligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, universitet psixologi tomonidan stressni yengish, o‘ziga bo‘lgan ishonchni mustahkamlash, muammoli vaziyatlarda to‘g‘ri qaror qabul qilish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Talabalarni qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar berilib, mavjud muammolarni ijobiy hal etish yuzasidan tegishli tushuntirish ishlari olib borildi.
Mazkur uchrashuv talaba-qizlarning ijtimoiy-psixologik holatini yaxshilash, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirishga xizmat qildi.

Состоялся плановый визит в студенческое общежитие
Советник декана по вопросам женщин факультета романо-германской филологии Н. Сабирова и психолог университета Ш. Бустонова в соответствии с планом посетили общежитие № 5.
В ходе визита состоялся открытый и искренний диалог со студентами, в частности со студентками. В процессе беседы особое внимание было уделено условиям их проживания, адаптации к учебному процессу, психологическому состоянию, организации свободного времени, соблюдению здорового образа жизни и повышению социальной активности.
Кроме того, университетский психолог дала рекомендации по преодолению стресса, укреплению уверенности в себе и принятию правильных решений в проблемных ситуациях. На вопросы, интересующие студентов, были даны подробные ответы, а также проведена разъяснительная работа по позитивному решению существующих проблем.
Данная встреча способствовала улучшению социально-психологического состояния студенток, их поддержке и повышению эффективности воспитательной работы.