Talabalarning yashash sharoitlari o‘rganildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 19-martdagi 01/16-718-sonli xatiga asosan O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bir qator amaliy ishlar yo‘lga qo‘yildi.
Xususan, 2025-yil 11-aprel kuni universitet rahbariyati tomonidan Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan ijara xonadonlarida yashayotgan talabalar holidan xabar olindi.
Ijara xonadonlarida yashovchi talabalar bilan uchrashib, ularning yashash sharoitlari, ehtiyojlari va muammolari bilan yaqindan tanishdi.
Ochiq muloqot davomida rektor talabalarning fikr va takliflarini tingladi. Universitet rahbariyatining tashabbusi bilan ijara xonadonlarida yashovchi talabalar uchun qo‘shimcha shart-sharoitlarni yaxshilash yuzasidan tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Talabalar xolidan xabar olish grafigi tuzilgan bo‘lib doimiy ravishda ijaradagi talabalar bilan ochiq muloqotlar o‘tkazib kelinmoqda.

Изучены жилищные условия студентов
В соответствии с письмом Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан №01/16-718 от 19 марта 2025 года, в Узбекском государственном университете мировых языков была начата реализация ряда практических мероприятий.
В частности, 11 апреля 2025 года руководство университета посетило студентов, проживающих в арендованных квартирах в Чиланзарском районе города Ташкента.
Во время визита была проведена встреча со студентами, в ходе которой подробно ознакомились с их условиями проживания, потребностями и существующими проблемами.
В ходе открытого диалога ректор выслушал мнения и предложения студентов. По инициативе руководства университета были даны соответствующие указания по улучшению условий для студентов, проживающих на съёмном жилье.
Составлен график посещений студентов, проживающих в арендуемых квартирах, и такие открытые диалоги проводятся на постоянной основе.