Talabalarning yashash sharoitlari o‘rganildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 19-martdagi 01/16-718-sonli xatiga asosan O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bir qator amaliy ishlar yo‘lga qo‘yildi.
Xususan, 2025-yil 11-aprel kuni universitet rahbariyati tomonidan Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan ijara xonadonlarida yashayotgan talabalar holidan xabar olindi.
Ijara xonadonlarida yashovchi talabalar bilan uchrashib, ularning yashash sharoitlari, ehtiyojlari va muammolari bilan yaqindan tanishdi.
Ochiq muloqot davomida rektor talabalarning fikr va takliflarini tingladi. Universitet rahbariyatining tashabbusi bilan ijara xonadonlarida yashovchi talabalar uchun qo‘shimcha shart-sharoitlarni yaxshilash yuzasidan tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Talabalar xolidan xabar olish grafigi tuzilgan bo‘lib doimiy ravishda ijaradagi talabalar bilan ochiq muloqotlar o‘tkazib kelinmoqda.

Students’ Living Conditions Reviewed
Based on the letter No. 01/16-718 dated March 19, 2025, from the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation of the Republic of Uzbekistan, a number of practical measures have been implemented at the Uzbekistan State World Languages University.
In particular, on April 11, 2025, the university administration visited students living in rental apartments located in the Chilanzar district of Tashkent.
During the visit, meetings were held with students to closely examine their living conditions, needs, and challenges.
In an open dialogue, the rector listened to the students’ opinions and suggestions. On the initiative of the university leadership, relevant instructions were given to improve conditions for students living in rented housing.
A schedule has been created to regularly visit students in rental housing, and such open dialogues are being continuously conducted.