Tarjimonlik fakulteti Ekologiya va yashil resurslar kafedrasi tomonidan “Tabiatni asrash – barchamizning burchimiz” mavzusida seminar-trening tashkil etildi
11-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakulteti Ekologiya va yashil resurslar kafedrasi tomonidan “Tabiatni asrash – barchamizning burchimiz” mavzusida seminar-trening tashkil etildi
Kafedra mudiri Yormatova Dilorom Yormatovna boshchiligida o‘tgan ushbu tadbirda atrof-muhitni muhofaza qilish, ekologik madaniyat va barqaror rivojlanishning ahamiyati yuzasidan fikr almashildi.
Tadbir davomida qiziqarli viktorina tashkil etilib, talabalar o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

The Department of Ecology and Green Resources of the Faculty of Translation organized a seminar-training on the topic "Protecting Nature – Our Common Duty"
On March 11, the Department of Ecology and Green Resources of the Faculty of Translation at the Uzbek State World Languages University organized a seminar-training on the topic "Protecting Nature – Our Common Duty."
The event, led by the head of the department, Dilorom Yormatovna Yormatova, focused on discussions about environmental protection, ecological awareness, and the importance of sustainable development.