Tarjimonlik fakulteti Ekologiya va yashil resurslar kafedrasi tomonidan “Tabiatni asrash – barchamizning burchimiz” mavzusida seminar-trening tashkil etildi
11-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakulteti Ekologiya va yashil resurslar kafedrasi tomonidan “Tabiatni asrash – barchamizning burchimiz” mavzusida seminar-trening tashkil etildi
Kafedra mudiri Yormatova Dilorom Yormatovna boshchiligida o‘tgan ushbu tadbirda atrof-muhitni muhofaza qilish, ekologik madaniyat va barqaror rivojlanishning ahamiyati yuzasidan fikr almashildi.
Tadbir davomida qiziqarli viktorina tashkil etilib, talabalar o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

Факультетом перевода кафедрой экологии и зелёных ресурсов был организован семинар-тренинг на тему «Охрана природы – наш общий долг»
11 марта на факультете перевода Узбекского государственного университета мировых языков кафедрой экологии и зелёных ресурсов был организован семинар-тренинг на тему «Охрана природы – наш общий долг».
В данном мероприятии, прошедшем под руководством заведующей кафедрой Дилором Йорматовой Йорматовны, обсуждались вопросы охраны окружающей среды, экологической культуры и важности устойчивого развития.
В ходе мероприятия была организована увлекательная викторина, в которой студенты смогли проверить свои знания.