2000-2004 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti bakalavr talabasi
2006-2011 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti stajyor-tadqiqotchi –izlanuvchisi (oʻrindoshlik asosida “Ispan tili yuqori kurslar” kafedrasi oʻqituvchisi)
2011-2013 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ispan tili leksikologiyasi va stilistikasi” kafedrasi oʻqituvchisi
2013 -2016 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ispan tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi oʻqituvchisi
2016 - 2019 yillarda – onalik taʼtilida
2019 y. – 2021 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ispan tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi oʻqituvchisi
2021-2022 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ispan tili nazariy fanlar kafedrasi  oʻqituvchisi
2022 - 2023 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ispan tili nazariy fanlar kafedrasi katta oʻqituvchisi

Philosophy in philology Dr. Turamuratova Iroda Ilkhombaevna was appointed as the head of the Department of Theoretical Sciences, Spanish Language of the Faculty of Romano-Germanic Philology, Uzbek State World Languages University.
2000-2004 - Bachelor's student of Uzbekistan State University of World Languages
2004-2006 - Master's student of Uzbek State World Languages University
208-2010 - Master's student at Complutense University of Madrid, Spain
2006-2011 - intern-researcher of the Uzbek State World Languages University  (part-time teacher of the "Advanced Spanish Language" department)
2011-2013 - Teacher of the Department of "Lexicology and Stylistics of the Spanish Language" at the Uzbek State World Languages University
2013-2016 - Teacher of the Department of Theory and Practice of the Spanish Language at the Uzbek State World Languages University
2016 - 2019 - on maternity leave
2019 - 2021 - Teacher of the Department of Theory and Practice of the Spanish Language at the Uzbek State World Languages University
2021-2022 - Teacher of the Department of Theoretical Sciences of the Spanish Language at the Uzbek State World Languages University
2022 - 2023 - senior teacher of the Department of Spanish and World Theoretical Sciences of the Uzbek State World Languages University.