Mallayev Abdug’ani Kayumovich Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz filologiyasi fakulteti oʻquv ishlar boʻyicha dekan muovini etib tayinlandi
MEHNAT FAOLIYaTI
2003-2003 yy. - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi metodisti
2003-2003 yy. - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti nemis va roman tillari tarjima kafedrasi laboranti
2003-2005 yy. - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistratura talabasi
2005-2013 yy. - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti marketing bo‘limi nazoratchisi, katta nazoratchisi
2013 y. - h.v.  - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili II fakulteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan muovini

Mallayev Abdugani Kayumovich was appointed as the deputy dean for academic affairs of the English Philology Faculty of the Uzbekistan State World Languages University.
LABOR ACTIVITY 2003-2003 - Methodist of the Department of Spirituality and Enlightenment of the Uzbekistan State University of World Languages 2003-2003 - Assistant of the Department of Translation of German and Romance Languages of Uzbekistan State University of World Languages 2003-2005 - Master's student of Uzbekistan State University of World Languages 2005-2013 - Supervisor, senior supervisor of the marketing department of Uzbekistan State University of World Languages 2013 - h.v. - Deputy dean for work with youth, Faculty of English II, Uzbekistan State University of World Languages