1994-1999 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi
1999-2000 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti 2-chet tillari mutaxassisligi kafedrasi oʻqituvchisi
2000-2001 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti stajyor-tadqiqotchisi
2001-2005 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti axborot texnologiyalari markazi operatori
2005-2009 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektor yordamchisi
2009-2009 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjimonlik fakulteti dekan muovini
2009-2012 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjimonlik fakulteti dekani
2012-2014 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektori
2014-2015 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti oʻquv ishlari boʻyicha prorektori
2015-2019 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti roman-german filologiyasi fakulteti dekani
2019 -yili - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti yoshlar bilan ishlash boʻyicha prorektori
2020-yili - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektori
2022-yildan h.v - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori

На должность декана романо-германского факультета Узбекского государственного университета мировых языков назначен кандидат филологических наук, доцент Хамидулло Инамович Хакимов.
1994-1999 гг. - студент Узбекского государственного университета мировых языков
1999-2000 гг. - преподаватель 2-й кафедры иностранных языков Узбекского государственного университета мировых языков
2000-2001 гг. - стажер-исследователь Узбекского государственного университета мировых языков
2001-2005 гг. - оператор центра информационных технологий Узбекского государственного университета мировых языков.
2005-2009 гг. - помощник ректора Узбекского государственного университета мировых языков
2009-2009 гг. - заместитель декана переводческого факультета Узбекского государственного университета мировых языков
2009-2012 гг. - декан переводческого факультета Узбекского государственного университета мировых языков
2012-2014 гг. - проректор по духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков
2014-2015 гг. - проректор по учебной работе Узбекского государственного университета мировых языков
2015-2019 гг. - декан факультета романо-германской филологии Узбекского государственного университета мировых языков
2019 год - проректор по работе с молодежью Узбекского государственного университета мировых языков.
2020 г. – проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков.
2022 г. – первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков.