Xamdamov Doniyor Shuxratovich Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
2007-2011 yillarda — Oʻzbekiston Milliy universiteti talabasi
2011-2013 yillarda — Oʻzbekiston Milliy universiteti magistri
2013-2014 yillarda — Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti odam va hayvonlar fiziologiyasi kafedrasi kabinet mudiri
2015-2016 yillarda — Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti fiziologiya va neyrobiologiya kafedrasi kabinet mudiri
2016-2017 yillarda — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tabiiy fanlar kafedrasi oʻqituvchisi
2017-2019 yillarda — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 2-fakulteti dekan muovini
2019-2023 yillarda — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 1-fakulteti dekan muovini
2019-yildan — h.v. — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi

Khamdamov Doniyor Shukhratovich was appointed to the position of head of the Department of Youth affairs, Spirituality and Enlightenment at the Uzbekistan State World Languages University.
In 2007-2011, he was a student of the National University of Uzbekistan
In 2011-2013, masters student of the National University of Uzbekistan
2013-2014, head of the department of human and animal physiology of the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek
In 2015-2016, head of the Department of Physiology and Neurobiology of the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek
In 2016-2017, teacher of the Department of Natural Sciences of the Uzbekistan State World Languages University
2017-2019, Deputy Dean of the 2nd English faculty of the Uzbekistan State World Languages University
2019-2023, Deputy Dean of the 1st English faculty of the Uzbekistan State World Languages University
From 2019 up to now, head of the Department of Youth affairs, Spirituality and Enlightenment of the Uzbekistan State World Languages University