Xamdamov Doniyor Shuxratovich Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
2007-2011 yillarda — Oʻzbekiston Milliy universiteti talabasi
2011-2013 yillarda — Oʻzbekiston Milliy universiteti magistri
2013-2014 yillarda — Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti odam va hayvonlar fiziologiyasi kafedrasi kabinet mudiri
2015-2016 yillarda — Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti fiziologiya va neyrobiologiya kafedrasi kabinet mudiri
2016-2017 yillarda — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tabiiy fanlar kafedrasi oʻqituvchisi
2017-2019 yillarda — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 2-fakulteti dekan muovini
2019-2023 yillarda — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 1-fakulteti dekan muovini
2019-yildan — h.v. — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi

Хамдамов Даниёр Шухратович назначен на должность заведующего кафедрой работы с молодёжью, духовности и просвещения Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2007-2011 годах был студентом Национального университета Узбекистана.
В 2011-2013 годах – магистр Национального университета Узбекистана.
2013-2014 гг. – заведующий кафедрой физиологии человека и животных Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.
В 2015-2016 годах заведующий кафедрой физиологии и нейробиологии Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.
В 2016-2017 годах – преподаватель кафедры естественных наук Узбекского государственного университета мировых языков.
2017-2019 гг. – заместитель декана 2-го факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2019-2023 гг. – заместитель декана 1-го факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
С 2019 г. - н.в. — Заведующий кафедрой работы с молодежью, духовности и просвещения Узбекского государственного университета мировых языков