Tayinlovga qadar u O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi lavozimida faoliyat yuritgan.
Oybek Qulmamatov 1985-yil 21-noyabrda Surxondaryo viloyatida tug‘ilgan. 2011-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining magistratura bosqichini tamomlagan. 2022-yilda Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasida davlat va munitsipal boshqaruv yo‘nalishi bo‘yicha magistratura bosqichini tamomlagan.
Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD). Ingliz, rus, fransuz va turk tillarini biladi.
Mehnat faoliyati davomida oliy ta’lim muassasalarida katta o‘qituvchi, BAA Abu-Dabi xalqaro aeroportida Duty Free xizmati menejeri, shuningdek, O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tayanch doktorant va katta o‘qituvchi lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Yangi lavozimida Oybek Qulmamatovga muvaffaqiyat va samarali faoliyat tilaymiz!
2004–2008 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi (bakalavriat).
2009–2011 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi (magistratura).
2011–2012 yy. — Toshkent arxitektura-qurilish instituti “O‘zbek va xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2012–2020 yy. — BAA Abu-Dabi xalqaro aeroporti Duty Free xizmati menejeri.
2020–2021 yy. — Toshkent arxitektura-qurilish instituti “Xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2020–2022 yy. — Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasi (RANXiGS), davlat va munitsipal boshqaruv yo‘nalishi magistranti.
2021-yil — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tili integrallashgan kursi №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2022–2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tayanch doktoranti.
2024–2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tili nazariy aspektlari №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2025-yil – hozirgi vaqtgacha — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi.

Oybek Amonovich Qulmamatov has been appointed Head of the Department of Practical English Language Disciplines No. 2 at Uzbekistan State University of World Languages.
Prior to this appointment, he served as Senior Lecturer at the Department of English Language Teaching Methodology No. 3 at Uzbekistan State University of World Languages.
Oybek Qulmamatov was born on November 21, 1985, in Surkhandarya Region. In 2011, he completed his master’s degree at Uzbekistan State University of World Languages. In 2022, he completed a master’s degree in State and Municipal Administration at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration.
PhD in Philology. He speaks English, Russian, French and Turkish.
Throughout his professional career, he has worked as a senior lecturer at higher education institutions, a Duty Free service manager at Abu Dhabi International Airport in the UAE, as well as a doctoral researcher and senior lecturer at Uzbekistan State University of World Languages.
We wish Oybek Qulmamatov success and fruitful work in his new position!
2004–2008 — Bachelor’s student at Uzbekistan State University of World Languages.
2009–2011 — Master’s student at Uzbekistan State University of World Languages.
2011–2012 — Senior Lecturer at the Department of Uzbek and Foreign Languages, Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering.
2012–2020 — Duty Free Service Manager at Abu Dhabi International Airport, UAE.
2020–2021 — Senior Lecturer at the Department of Foreign Languages, Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering.
2020–2022 — Master’s student at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration (RANEPA), majoring in State and Municipal Administration.
2021 — Senior Lecturer at the Department of Integrated English Language Course No. 3, Uzbekistan State University of World Languages.
2022–2025 — Doctoral researcher at Uzbekistan State University of World Languages.
2024–2025 — Senior Lecturer at the Department of Theoretical Aspects of English No. 3, Uzbekistan State University of World Languages.
2025–Present — Senior Lecturer at the Department of English Language Teaching Methodology No. 3, Uzbekistan State University of World Languages.