Tayinlovga qadar u O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi lavozimida faoliyat yuritgan.
Oybek Qulmamatov 1985-yil 21-noyabrda Surxondaryo viloyatida tug‘ilgan. 2011-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining magistratura bosqichini tamomlagan. 2022-yilda Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasida davlat va munitsipal boshqaruv yo‘nalishi bo‘yicha magistratura bosqichini tamomlagan.
Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD). Ingliz, rus, fransuz va turk tillarini biladi.
Mehnat faoliyati davomida oliy ta’lim muassasalarida katta o‘qituvchi, BAA Abu-Dabi xalqaro aeroportida Duty Free xizmati menejeri, shuningdek, O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tayanch doktorant va katta o‘qituvchi lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Yangi lavozimida Oybek Qulmamatovga muvaffaqiyat va samarali faoliyat tilaymiz!
2004–2008 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi (bakalavriat).
2009–2011 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi (magistratura).
2011–2012 yy. — Toshkent arxitektura-qurilish instituti “O‘zbek va xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2012–2020 yy. — BAA Abu-Dabi xalqaro aeroporti Duty Free xizmati menejeri.
2020–2021 yy. — Toshkent arxitektura-qurilish instituti “Xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2020–2022 yy. — Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Rossiya xalq xo‘jaligi va davlat xizmati akademiyasi (RANXiGS), davlat va munitsipal boshqaruv yo‘nalishi magistranti.
2021-yil — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tili integrallashgan kursi №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2022–2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tayanch doktoranti.
2024–2025 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tili nazariy aspektlari №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2025-yil – hozirgi vaqtgacha — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №3” kafedrasi katta o‘qituvchisi.

Кульмаматов Ойбек Аманович назначен на новую должность
Кульмаматов Ойбек Аманович назначен заведующим кафедрой «Практические дисциплины английского языка №2» Узбекского государственного университета мировых языков.
До настоящего назначения он занимал должность старшего преподавателя кафедры «Методика преподавания английского языка №3» Узбекского государственного университета мировых языков.
Ойбек Кульмаматов родился 21 ноября 1985 года в Сурхандарьинской области. В 2011 году окончил магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков. В 2022 году окончил магистратуру Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации по направлению «Государственное и муниципальное управление».
Доктор философии (PhD) по филологическим наукам. Владеет английским, русским, французским и турецким языками.
В течение своей трудовой деятельности работал старшим преподавателем в высших образовательных учреждениях, менеджером службы Duty Free в международном аэропорту Абу-Даби (ОАЭ), а также занимал должности базового докторанта и старшего преподавателя в Узбекском государственном университете мировых языков.
Желаем Ойбеку Кульмаматову успехов и плодотворной деятельности на новой должности!
2004–2008 гг. — студент Узбекского государственного университета мировых языков (бакалавриат).
2009–2011 гг. — студент Узбекского государственного университета мировых языков (магистратура).
2011–2012 гг. — старший преподаватель кафедры «Узбекский и иностранные языки» Ташкентского архитектурно-строительного института.
2012–2020 гг. — менеджер службы Duty Free международного аэропорта Абу-Даби, ОАЭ.
2020–2021 гг. — старший преподаватель кафедры «Иностранные языки» Ташкентского архитектурно-строительного института.
2020–2022 гг. — магистрант Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации (РАНХиГС), направление «Государственное и муниципальное управление».
2021 г. — старший преподаватель кафедры «Интегрированный курс английского языка №3» Узбекского государственного университета мировых языков.
2022–2025 гг. — базовый докторант Узбекского государственного университета мировых языков.
2024–2025 гг. — старший преподаватель кафедры «Теоретические аспекты английского языка №3» Узбекского государственного университета мировых языков.
2025 г. – по настоящее время — старший преподаватель кафедры «Методика преподавания английского языка №3» Узбекского государственного университета мировых языков.