Ruzmatova Dilnoza Ramatjanovna O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasi mudiri lavozimiga tayinlandi.
2025-yil 12-sentabrdan O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasida professor vazifasini bajaruvchisi sifatida faoliyat yuritib kelgan.
Dilnoza Ramatjanovna 1988-yil 27-aprelda Xorazm viloyati, Yangiariq tumanida tug‘ilgan.
2011-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining bakalavriat, 2014-yilda magistratura bosqichini tamomlagan.
Mutaxassisligi: adabiyotshunoslik (ingliz tili)
Ilmiy darajasi: filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)
Ilmiy unvoni: dotsent
Chet tillari: rus, ingliz tillari
Mehnat faoliyati davomida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida o‘qituvchi, tayanch doktorant, o‘qituvchi-stajyor, katta o‘qituvchi hamda dotsent lavozimlarida faoliyat yuritgan.
2025-yildan hozirgi vaqtga qadar “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasida professor vazifasini bajaruvchisi sifatida ishlab kelmoqda.
2007–2011-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi.
2012–2014-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistranti.
2014–2017-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchisi.
2017–2020-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tayanch doktoranti.
2020–2021-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchi-stajyori.
2020–2021-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2021–2025-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasi dotsenti.
2025-yildan hozirgi vaqtga qadar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Lingvistika va ingliz adabiyoti” kafedrasi professor vazifasini bajaruvchisi.

Рузматова Дилноза Раматжановна назначена заведующей кафедрой «Лингвистика и английская литература»
Рузматова Дилноза Раматжановна назначена на должность заведующей кафедрой «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.
С 12 сентября 2025 года Дилноза Раматжановна работала в должности исполняющей обязанности профессора кафедры «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.
Дилноза Раматжановна родилась 27 апреля 1988 года в Янгиарыкском районе Хорезмской области.
В 2011 году окончила бакалавриат, а в 2014 году — магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков.
Специальность: литературоведение (английский язык)
Учёная степень: доктор философии (PhD) по филологическим наукам
Учёное звание: доцент
Иностранные языки: русский, английский
За годы трудовой деятельности работала в Узбекском государственном университете мировых языков на должностях преподавателя, базового докторанта, преподавателя-стажёра, старшего преподавателя и доцента.
С 2025 года по настоящее время занимала должность исполняющей обязанности профессора кафедры «Лингвистика и английская литература».
Желаем Дилнозе Раматжановне успехов, новых достижений и плодотворной деятельности на новом ответственном посту!
2007–2011 гг. — студентка Узбекского государственного университета мировых языков.
2012–2014 гг. — магистрантка Узбекского государственного университета мировых языков.
2014–2017 гг. — преподаватель кафедры «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.
2017–2020 гг. — базовый докторант Узбекского государственного университета мировых языков.
2020–2021 гг. — преподаватель-стажёр кафедры «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.
2020–2021 гг. — старший преподаватель кафедры «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.
2021–2025 гг. — доцент кафедры «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.
С 2025 года по настоящее время — исполняющая обязанности профессора кафедры «Лингвистика и английская литература» Узбекского государственного университета мировых языков.