Nazarov Vahobjon Shamshidinovich “Ta’lim jarayonini tashkil etish” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi
Nazarov Vahobjon Shamshidinovich O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Ta’lim jarayonini tashkil etish” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Mazkur tayinlovga qadar u Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.
Nazarov Vahobjon Shamshidinovich 1987-yil 23-noyabrda Navoiy viloyati, Xatirchi tumanida tug‘ilgan. 2012-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistraturasini tamomlagan. Mutaxassisligi — lingvistika (fransuz tili).
U pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga ega. Fransuz, rus va ingliz tillarini biladi. “Xalq ta’limi a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan.
Mehnat faoliyatini O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida boshlagan. 2012–2014-yillarda Axborot texnologiyalari markazi muhandisi, “Tillar o‘qitish metodikasi” hamda “Fransuz tili nazariyasi va amaliyoti” kafedralarida o‘qituvchi lavozimlarida faoliyat yuritgan.
2014–2018-yillarda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Chet tili o‘qitishning innovatsion metodikalarini rivojlantirish Respublika ilmiy-amaliy markazida kichik ilmiy xodim bo‘lib ishlagan.
2018–2020-yillarda Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti Tarjima nazariyasi va amaliyoti fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan muovini, 2020–2026-yillarda esa mazkur universitet O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.

Назаров Вахобжон Шамшидинович назначен начальником отдела «Организация образовательного процесса»
Назаров Вахобжон Шамшидинович назначен начальником отдела «Организация образовательного процесса» Узбекского государственного университета мировых языков.
До настоящего назначения он занимал должность начальника Учебно-методического управления Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы имени Алишера Навои.
Назаров Вахобжон Шамшидинович родился 23 ноября 1987 года в Хатырчинском районе Навоийской области. В 2012 году окончил магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков. Специальность — лингвистика (французский язык).
Имеет учёную степень доктора философии (PhD) по педагогическим наукам. Владеет французским, русским и английским языками. Награждён нагрудным знаком «Отличник народного образования».
Трудовую деятельность начал в Узбекском государственном университете мировых языков. В 2012–2014 годах работал инженером Центра информационных технологий, а также преподавателем кафедр «Методика преподавания языков» и «Теория и практика французского языка».
В 2014–2018 годах работал младшим научным сотрудником Республиканского научно-практического центра развития инновационных методик обучения иностранным языкам при Узбекском государственном университете мировых языков.
В 2018–2020 годах занимал должность заместителя декана по учебной работе факультета теории и практики перевода Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы имени Алишера Навои. В 2020–2026 годах работал начальником Учебно-методического управления данного университета.
Желаем Назарову Вахобжону Шамшидиновичу успехов в его ответственной деятельности на новой должности!