Nazarov Vahobjon Shamshidinovich “Ta’lim jarayonini tashkil etish” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi
Nazarov Vahobjon Shamshidinovich O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Ta’lim jarayonini tashkil etish” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Mazkur tayinlovga qadar u Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.
Nazarov Vahobjon Shamshidinovich 1987-yil 23-noyabrda Navoiy viloyati, Xatirchi tumanida tug‘ilgan. 2012-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistraturasini tamomlagan. Mutaxassisligi — lingvistika (fransuz tili).
U pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga ega. Fransuz, rus va ingliz tillarini biladi. “Xalq ta’limi a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan.
Mehnat faoliyatini O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida boshlagan. 2012–2014-yillarda Axborot texnologiyalari markazi muhandisi, “Tillar o‘qitish metodikasi” hamda “Fransuz tili nazariyasi va amaliyoti” kafedralarida o‘qituvchi lavozimlarida faoliyat yuritgan.
2014–2018-yillarda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Chet tili o‘qitishning innovatsion metodikalarini rivojlantirish Respublika ilmiy-amaliy markazida kichik ilmiy xodim bo‘lib ishlagan.
2018–2020-yillarda Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti Tarjima nazariyasi va amaliyoti fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan muovini, 2020–2026-yillarda esa mazkur universitet O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.

Nazarov Vahobjon Shamshidinovich Appointed Head of the “Organization of the Educational Process” Department
Nazarov Vahobjon Shamshidinovich has been appointed Head of the “Organization of the Educational Process” Department at Uzbekistan State University of World Languages.
Prior to this appointment, he served as Head of the Academic and Methodological Department at Alisher Navoi Tashkent State University of Uzbek Language and Literature.
Nazarov Vahobjon Shamshidinovich was born on November 23, 1987, in Khatyrchi District, Navoi Region. In 2012, he graduated from the master’s program at Uzbekistan State University of World Languages. His field of specialization is Linguistics (French).
He holds a PhD in Pedagogical Sciences. He speaks French, Russian, and English. He has been awarded the “Excellent Worker of Public Education” badge of distinction.
He began his professional career at Uzbekistan State University of World Languages. From 2012 to 2014, he worked as an engineer at the Information Technology Center and as a lecturer in the Departments of “Language Teaching Methodology” and “Theory and Practice of the French Language.”
From 2014 to 2018, he worked as a junior research fellow at the Republican Scientific and Practical Center for the Development of Innovative Methods of Foreign Language Teaching under Uzbekistan State University of World Languages.
From 2018 to 2020, he served as Deputy Dean for Academic Affairs at the Faculty of Translation Theory and Practice of Alisher Navoi Tashkent State University of Uzbek Language and Literature. From 2020 to 2026, he served as Head of the Academic and Methodological Department at the same university.