Toshkent shahri Bektemir tumanidagi 337-sonli oʻrta-maxsus maktabidagi dars jarayonlari ham davom etmoqda (dolzarb 90 kun)
“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasidagi ushbu dasturlar davomida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti bitiruvchi talabalari maktab oʻquvchilariga ingliz tili fanidan saboq bermoqda.
Mashgʻulotlar nafaqat ta’til vaqtida maktab oʻquvchilarining boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish va ularga xorijiy tillarni oʻrgatish, balki OʻzDJTU bitiruvchilariga ham amaliy dars berish koʻnikmalarini shakllantirish imkonini beradi.

Lessons are continuing at Secondary Specialized School No. 337 in the Bektemir district of Tashkent as part of the "Relevant 90 Days" initiative.
Within the framework of this program, graduating students from the Uzbekistan State University of World Languages are teaching English to schoolchildren.
These classes are designed not only to help students spend their vacation time meaningfully by learning foreign languages but also to give the university graduates an opportunity to develop practical teaching skills.