25-mart kuni Toshkentdagi Fransuz alyansi direktori Dilshod Axmedov, madaniyat sohasidagi loyihalar uchun mas’ul Eleonor Ventura va administrativ masalalar bo‘yicha maslahatchi Jan-Klod Byujong O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurdi.
Muloqot chog‘ida tomonlar o‘zaro manfaatli aloqalarni rivojlantirish, mamlakatimizda fransuz tilini o‘qitishni takomillashtirish kabi masalalarni muhokama qildilar.
D. Axmedov O‘zDJTU talabalari bilan saralash imtihonlari o‘tkazilib, 1 nafar talaba 2025-yil yozda 1 oy muddatga Fransiyada til malakasini oshirish uchun grant yutib olganligini aytib o‘tdi. Shu bilan birga, Frankofonia tashkiloti va Nitsa shahridagi Fransuz alyansi tashkiloti tomonidan fransuz tili o‘qituvchilari uchun maxsus malaka oshirish kurslari tashkil etilishi haqida ma’lumot berdi.

Representatives of the French Alliance in Tashkent visited the Uzbekistan State University of World Languages
On March 25, the Director of the French Alliance in Tashkent, Dilshod Akhmedov, the person in charge of cultural projects, Eleonore Ventura, and the administrative affairs consultant, Jean-Claude Bujon, visited the Uzbekistan State University of World Languages.
During the meeting, the parties discussed the development of mutually beneficial relations and the improvement of French language teaching in our country.
D. Akhmedov stated that selection exams were conducted among UzSWLU students, and as a result, one student won a grant to improve their language skills in France for one month in the summer of 2025. He also provided information on special training courses for French language teachers, which will be organized by the Francophonie organization and the French Alliance in Nice.