Toyo University delegatsiyasi O‘zDJTU faoliyati bilan tanishdi
Tashrif davomida Toyo University Prezidenti Etsuko Yaguchi boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti hududidagi Mall, zamonaviy auditoriyalar, “Ona va bola” xonasi, Karera markazi hamda startaplar xonasi faoliyati bilan tanishdi.
Universitet infratuzilmasi va talabalar uchun yaratilgan sharoitlarni O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov mehmonlarga tanishtirdi.
Tashrif davomida ta’lim jarayonini zamonaviy tashkil etish, talabalar uchun qulay sharoitlar yaratish hamda yoshlarning innovatsion loyihalarini qo‘llab-quvvatlash borasidagi imkoniyatlar namoyish etildi.

Делегация Toyo University ознакомилась с деятельностью УзГУМЯ
В ходе визита делегация Toyo University во главе с президентом университета Эцуко Ягучи ознакомилась с деятельностью Mall, современных аудиторий, комнаты «Мать и дитя», Центра карьеры и стартап-комнаты, расположенных на территории Узбекского государственного университета мировых языков.
Инфраструктуру университета и созданные для студентов условия гостям представил ректор УзГУМЯ Ильхамжон Тухтасинов.
В рамках визита гостям были продемонстрированы возможности современного образовательного процесса, создания комфортных условий для студентов, а также поддержки инновационных проектов, реализуемых молодёжью.