Tyutorlar uchun o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi
2026-yil 7-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tyutorlar uchun o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi.
Seminar O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 656-son qarori bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim tashkilotlarida tyutorlik faoliyatini tashkil etish tartibi to‘g‘risidagi Nizom” asosida tashkil etildi.
Tadbir davomida tyutorlik faoliyatini samarali yo‘lga qo‘yish, tyutorlarning vazifalari va huquq-mas’uliyatlari, shuningdek talabalar bilan ishlashning amaliy jihatlari bo‘yicha tushuntirishlar berildi.
Yig‘ilishni universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev olib bordi va tyutorlukning talaba-yoshlar bilan ishlashdagi muhimligini ta’kidladi.
O‘quv-seminarda universitetda faoliyat olib borayotgan barcha tyutorlar ishtirok etdi. Tadbir savol-javoblar va fikr almashuvlar bilan yakunlandi.

Состоялся учебный семинар для тьюторов
7 января 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся учебный семинар для тьюторов.
Семинар был организован на основе «Положения о порядке организации тьюторской деятельности в организациях высшего образования», утверждённого постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №656.
В ходе мероприятия были даны разъяснения по вопросам эффективной организации тьюторской деятельности, обязанностей и прав тьюторов, их ответственности, а также практических аспектов работы со студентами.
Собрание провёл первый проректор университета по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы Валиджон Садиев, который подчеркнул важную роль тьюторства в работе со студенческой молодежью.
В учебном семинаре приняли участие все тьюторы, осуществляющие деятельность в университете. Мероприятие завершилось сессией вопросов и ответов, а также обменом мнениями.