Bugun OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov Roman-german filologiyasi fakultetining kunduzgi va kechki taʼlim guruhlari, Rus filologiyasi kunduzgi va kechki taʼlim guruhlari va Media va kommunikatsiya fakultetining kundizgi, kechki, sirtqi boʻlimlarining 404 nafar sardorlari bilan ochiq muloqot oʻtkazdi.
Doʻstona suhbatda asosan universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, sardorlar va ularning vazifalari kabi mavzularda muhokamalar boʻldi.
Uchrashuvda prorektorlar, fakultet dekanlari, maʼnaviyat, oʻquv, ilmiy, xalqaro boʻlim boshliqlari, buxgalter, korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi boshligʻi ishtirok etdi.
Samimiy ruhda oʻtgan muloqot fikr-mulohazalar va savol javoblarga boy boʻldi. Eng muhimi mazkur uchrashuv sardor talabalarda iliq taassurot qoldirdi.

Today, the  rector of UzSWLU I.Tukhtasinov held an open dialogue with 404 of leaders of day and evening educational groups of the faculty of Roman-Germanic philology, day and evening educational groups of Russian philology, and day, evening departments of the Faculty of Media and Communication.
In a friendly conversation, there were mainly discussions about the conditions created for students at the university.
The meeting was attended by vice-rectors, faculty deans, heads of spiritual, educational, scientific, international departments, an accountant, and the head of the anti-corruption department.
The conversation, which took place in a sincere spirit, was rich in comments and questions. Most importantly, this meeting left a warm impression on the students.