Kuni kecha Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz filologiyasi fakulteti va ingliz tili 1-fakulteti Xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchilari Z.Bannopova hamda M.Aripova tashabbusi bilan 5 — TTJda “Tazyiq va zoʻravonlikni oldini olish, gender tengligi masalalari hamda tazyiq va zoʻravonlikdan jabrlanganlarni ijtimoiy himoya qilish” mavzulari doirasida “Men zoʻravonlikka qarshiman” mavzusida tadbir oʻtkazildi.
Tadbirda Toshkent shahar Ichki ishlar boshqarmasi axborot texnologiyalar sohasidagi jinoyatlarga qarshi kurashish boshqarmasi podpolkovnigi D.Abduraxmonov, Uchtepa tumani Ichki ishlar boshqarmasi xotin-qizlar masalalari boʻyicha inspektorlar G.Xakimova, R.Mursalimovalar ishtirok etib, 1 kurs talaba-qizlariga zoʻravonlik, tazyiq sodir etilganda qanday murojaat qilish va gender tengligi masalalari haqida atroflicha maʼlumot va kerakli tavsiyalarni berdilar.

Yesterday, an event was held at the 5th Dormitory at the initiative of Z. Bannopova and M. Aripova, advisers of the dean of women and girls' issues of the Faculty of English Philology and the 1st Faculty of English of the Uzbekistan State World Languages University. The event was in the frame of themes "Prevention of oppression and violence, issues of gender equality and social protection of victims of oppression and violence" and named  "I am against violence".
Lieutenant colonel D. Abdurakhmonov of the Information Technology Department of the Internal Affairs Department of the Tashkent city, inspectors for women's issues of the Uchtepa District Internal Affairs Department, G. Khakimova, R. Mursalimova attended at the event. They gave detailed information and necessary recommendations about the issues of gender equality and how  to apply when  violence and harassment are committed against 1st-year female students.