29-noyabr kuni OʻzDJTU xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektori A.A. Nasirov Fransiya elchixonasining taʼlim va universitetlararo hamkorlik boʻyicha mintaqaviy vakili Serj Bellini hamrohligida universitetga tashrif buyurgan Hachette Livre International nashriyot uyi savdo aloqalari direktori Adelin Risher bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda nashriyot uyi tomonidan maktabgacha taʼlim tashkilotlaridan boshlab oliy taʼlim tashkilotlarigacha boʻlgan bosqichlarda fransuz tilini oʻqitishga moʻljallangan darsliklar taqdimoti boʻlib oʻtdi.
Hozirgi kunda universitetda ushbu nashriyot uyi tomonidan nashr etilgan darsliklardan foydalanib kelinayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi. Kelgusida universitetga mazkur nashriyot uyining eng yangi darsliklarini hamda ularning elektron shakllarini etkazib berish boʻyicha kelishib olindi.

29 ноября проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А.Насыров провел встречу с директором по торговым отношениям издательства Hachette Livre International Аделин Ришер, которая посетила университет в сопровождении регионального представителя посольства Франции по вопросам образования и межвузовского сотрудничества Сержа Беллини.
На встрече состоялась презентация издательством учебников, предназначенных для обучения французскому языку на этапах от дошкольных до высших учебных заведений.
Приятно отметить, что в настоящее время в университете используются учебники, изданные этим издательством. В дальнейшем была достигнута договоренность о поставке университету новейших учебников этого издательства, а также их электронных форм.