17-fevral kuni O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining Al Wadiy universitetida 4 oylik til amaliyotini o'tab qaytgan talabalar bilan uchrashdi.
Muloqot chog'ida talabalarga kulgusidagi o'qishlarida safdoshlariga o'rnak bo'lishlari, olgan bilimlarini o'rtoqlashishlari hamda Yangi O'zbekiston taraqqiyoti uchun munosib hissa qo'shishlari lozimligini ta'kidlab o'tdi.
Talabalar Jazoirda bo'lish vaqtida ularni iliqlik bilan kutib olishgani, arab tili bo'yicha bilim va ko'nikmalarini mustahkamlashlari uchun yaratib berilgan imkoniyatlar uchun minnatdorchilik bildirishdi.

17 февраля 2024 года ректор УзГУМЯ И.Тухтасинов встретился со студентами, вернувшимися с 4-месячной языковой стажировки в Университете Аль-Вади Алжирской Народной Демократической Республики.
В ходе беседы он подчеркнул студентам, что они должны быть примером для своих товарищей по учебе, делиться полученными знаниями и вносить достойный вклад в развитие нашей республики, Нового Узбекистана.
Студенты благодарны за теплый прием, который они получили во время пребывания в Алжире, и за созданные для них возможности укрепить свои знания и навыки в арабском языке.