19-fevral kuni O’zDJTU rektori I.Tuxtasinov Finlandiya ta’lim tizimi bilan tanishish va tajriba almashishga qaratilgan malaka oshirish dasturi bo’yicha Finlandiyada bo’lib qaytgan 18 nafar O’zDJTU professor-o’qituvchilari bilan uchrashdi.
Tadbir davomida O’zDJTU Xalqaro aloqalar bo’yicha prorektori A.Nasirov boshchiligidagi guruh a’zolari xizmat safaridan olgan taassurotlari, xususan, Finlandiyadagi ta’lim tizimi, bu sohada amalga oshirilgan islohotlar, yangi, kreativ texnologiya va metodlar haqida bilib olgan ma’lumotlari bilan o’rtoqlashdi.
Shuningdek, O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida zamonaviy ta’lim texnologiyalarini joriy etish, sifatli ta’lim jarayonini yaratishda amalga oshirilishi kerak bo’lgan Finlandiya ta’lim tizimi usullari kabi masalalar muhokama qilindi.
Yakunda dastur ishtirokchilari tomonidan “Finlandiya ta’lim tizimi” nomli taqdimot namoyish etildi va safardan videolavhalar tomosha qilindi.

On February 19, the rector of UzSWLU I.Tuxtasinov met with 18 UzSWLU professors who returned from a stay in Finland on a skill development program aimed at familiarizing themselves with the Finnish education system and sharing experiences.
During the event, UzSWLU vice-rector for International Relations A.Nasirov and members of program, shared their impressions from the tour of duty, in particular the information they learned about the education system in Finland, the reforms carried out in this area, new, creative technologies and methods.
Issues such as the introduction of modern educational technologies at the Uzbek State World Languages University, methods of the Finnish educational system, which should be implemented in the creation of a quality educational process, were also discussed.
At the end, a presentation titled “Finnish education system” was presented by the participants of the program and video-clips were watched from the trip.