O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti hamda Mudofaa vazirligi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy instituti bilan hamkorlikda sohani yanada rivojlantirish chora-tadbirlariga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi.
Tadbir 4-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo‘lib o‘tdi. Unda O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etdi.
Shuningdek, tadbirda Mudofaa vazirligi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy instituti rahbari Raximov Baxtiyor Ne’matovich, universitetimiz professor-o‘qituvchilari, harbiy xizmatchilar, kursantlar va talabalar qatnashdi.
Dastlab, oliy ta’lim muassasalari rahbarlari va yoshlar o‘rtasida ochiq muloqot tarzda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda talabalar va kursantlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi.
Uchrashuv so‘ngida ikki oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida ikki tomonlama manfaatli hamkorlikni kengaytirish maqsadida memorandum imzolandi.
Shundan so‘ng, tadbirning badiiy qismi universitet hovlisida davom ettirildi. Dastur davomida kursantlar qo‘l jangi mashqlarini, harbiy orkestr jamoalari o’z chiqishlarini tomoshabinlarga namoyish qildi.

In cooperation with the Uzbekistan State World Languages University and the Military Institute of Information and Communication Technologies and Communications of the Ministry of Defense, an event dedicated to the further development of the industry was organized.
The event was held on April 4 at the Uzbekistan State World Languages University. UzSWLU rector Ilkhomjon Tukhtasinov also took part in it.
The event was also attended by the head of the Military Institute of Information and Communication Technologies and Communications of the Ministry of Defense Rakhimov Bakhtiyor Nematovich, professors and teachers of our university, military personnel, cadets and students.
Initially, during the open dialogue meeting between the heads of higher education institutions and young people, students and cadets received detailed answers to their questions.
At the end of the meeting, a memorandum was signed between the two higher education institutions in order to expand mutually beneficial cooperation.
After that, the artistic part of the event was continued in the courtyard of the university. During the program, the cadets performed hand-to-hand combat exercises, and the military orchestra showed their performances to the audience.