4-aprel kuni O'zDJTU rahbariyatining Koreya Хalqaro hamkorlik agentligi vakillari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Tomonlar kelgusidagi hamkorlik istiqbollari masalalarini muhokama qildi. Xususan, Oʻzbekistonda koreys tili va madaniyatini oʻqitish, universitetda 850 000 AQSh dollariga teng 2024-2027 yillarga moʻljallangan loyihani amalga oshirishning oʻquv-uslubiy, moliyaviy va tashkiliy jihatlari boʻyicha fikr almashildi.
Uchrashuvda, kelishuvga koʻra, Koreya Xalqaro hamkorlik agentligi va O'zDJTU oʻrtasida oʻquv dasturlarini takomillashtirish, oʻqituvchi va talabalar almashinuv dasturlarini kengaytirish, shuningdek, ilmiy-tadqiqot ishlarini hamkorlikda olib borish kabi masalalar boʻyicha rejalashtirilgan yo'nalishlar belgilab olindi.

On April 4, a meeting of the leadership of UzSWLU with representatives of the Korea International Cooperation Agency was held.
The parties discussed future cooperation prospects. In particular, opinions were exchanged on educational, methodological, financial and organizational aspects of teaching Korean language and culture in Uzbekistan, implementation of the 2024-2027 project worth 850,000 US dollars at the university.
At the meeting, according to the agreement, planned directions were defined between the Korea International Cooperation Agency and UzSWLU on issues such as improvement of educational programs, expansion of teacher and student exchange programs, as well as joint research and development activities.