Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti “Marketing va talabalar amaliyoti” boʻlimi xodimlari Toshkent shahri Chilonzor tumanidagi maktablarda uchrashuvlar tashkil etishda davom etmoqda.
4-iyun kuni “Marketing va talabalar amaliyoti” boʻlimi tomonidan tumandagi 195-IDUMda maktab oʻquvchilari bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda boʻlim boshligʻi B.Odilov soʻzga chiqib, universitet faoliyati va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida soʻzlab oʻtdi. Shundan soʻng maktab direktori Sabitova Gulbahor universitetda tahsil olayotgan talabalarni mazkur maktabda amaliyot oʻtashlari uchun taklif qildi.
Bu kabi uchrashuvlar tumandagi 181-sonli, 164-sonli, 179-sonli maktablarda ham tashkil etildi. Unda maktablarning bitiruvchi oʻquvchilari ishtirok etdi va OʻzDJTU haqida batafsil maʼlumot olib, qabul jarayonlari haqida savollariga javob oldi.
Tashkil etilgan uchrashuvlar davomida maktab rahbariyati bilan universitetning bitiruvchi talabalarining bandligini taʼminlash va amaliyot oʻtashlari borasida kelishuvlarga erishdi.

Staff from the "Marketing and Student Practice" Department at the Uzbekistan State World Languages University are continuing to organize meetings in schools located in the Chilonzor district of Tashkent.
On June 4, the department arranged a meeting with students at Specialized State General Education school 195 in the district. B. Odilov, the head of the department, spoke at the event, providing information about the university's activities and the facilities available for students. Following this, the school's director, Sabitova, invited students from Gulbahor University to intern at the school.
Similar meetings were held at schools No. 181, No. 164, and No. 179 in the district. Graduating students attended these sessions, where they received detailed information about UzSWLU and answers to their questions about the admissions process.
During these meetings, agreements were reached with school administrations regarding the employment and internships of university graduates.