O’zDJTU hamkorligida ochilgan Moskva davlat lingvistika universiteti bitiruvchisi va hozirda Moskva davlat lingvistika universiteti magistranti Turebayeva Nigora Mamirovna Minsk shahrida boʻlib oʻtgan “Slovyan universitetlari birinchi yoshlar forumi” da ishtirok etdi.
U oʻz chiqishida, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida mavjud boʻlgan Qoʻshma taʼlim dasturlari talabalariga berilgan bir qator imtiyozlar haqida gapirib oʻtdi.
Shuningdek, universitetda magistrant, til va madaniy almashinuv malakalarini ishlab chiqish va amaliyotda qoʻllash imkoniyatlaridan tashqari, qoʻshma dasturlar, xalqaro koʻp oʻlchamli oʻquv dasturlarini ishlab chiqish va joriy etish imkoniyatlari tashkil etayotganini taʼkidlab oʻtdi.

Turebayeva Nigora Mamirovna, a graduate of the Moscow State University of Linguistics opened in cooperation with UzDJTU, and currently a master's student of the Moscow State University of Linguistics, took part in the "First Youth Forum of Slavic Universities" in Minsk.
In his speech, he talked about a number of benefits given to students of joint education programs available at the Uzbekistan State World Languages University.
He also noted that, in addition to opportunities for development and practical application of master's degrees, language and cultural exchange skills, the university has opportunities for development and implementation of joint programs, international multi-dimensional educational programs.