Upton Sinklerning "Jungle" (O‘rmon) romani tahlil qilindi.
21-asr sanoat va texnologiya rivojining eng yuqori cho‘qqisiga chiqqan davr bo‘lsa-da, mas’uliyatli iste’mol va ishlab chiqarish madaniyatiga bo‘lgan ehtiyoj tobora ortib bormoqda. Bu borada ta’lim tizimida, xususan, oliy ta’lim muassasalarida turli tadbirlar o‘tkazilishi muhim ahamiyat kasb etadi.
Shu munosabat bilan O‘zDJTU Filologiya va tillarni o‘qitish yo‘nalishi bakalavr bosqichida bu mavzuga alohida e’tibor qaratilib, Upton Sinklerning "Jungle" (O‘rmon) romani tahlil qilindi
Lingvistika va ingliz adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi Nazokat Sadullayeva kitob haqida shunday fikr bildirdi:
"Asarda tasvirlangan ishlab chiqarish sharoitlari sanoat axloqiy madaniyati va inson qadrining toptalishi masalasiga jiddiy e’tibor qaratadi. Kitob o‘quvchini jamiyatdagi muammolar haqida o‘ylashga va ularga qarshi harakat qilishga undaydi."

Organized various event
Although the 21st century is marked as the peak of industrial and technological development, the need for a culture of responsible consumption and production continues to grow. In this regard, organizing various events within the education system, particularly in higher education institutions, plays an important role.
In this context, special attention was paid to this topic in the bachelor's program of the Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU), in the Philology and Language Teaching department, through an analysis of Upton Sinclair’s novel "The Jungle".
Nazokat Sadullayeva, a lecturer at the Department of Linguistics and English Literature, shared the following thoughts about the book:
"The working conditions depicted in the novel highlight the issues of industrial ethical culture and the violation of human dignity. The book encourages readers to reflect on societal problems and motivates them to act against injustice."