Upton Sinklerning "Jungle" (O‘rmon) romani tahlil qilindi.
21-asr sanoat va texnologiya rivojining eng yuqori cho‘qqisiga chiqqan davr bo‘lsa-da, mas’uliyatli iste’mol va ishlab chiqarish madaniyatiga bo‘lgan ehtiyoj tobora ortib bormoqda. Bu borada ta’lim tizimida, xususan, oliy ta’lim muassasalarida turli tadbirlar o‘tkazilishi muhim ahamiyat kasb etadi.
Shu munosabat bilan O‘zDJTU Filologiya va tillarni o‘qitish yo‘nalishi bakalavr bosqichida bu mavzuga alohida e’tibor qaratilib, Upton Sinklerning "Jungle" (O‘rmon) romani tahlil qilindi
Lingvistika va ingliz adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi Nazokat Sadullayeva kitob haqida shunday fikr bildirdi:
"Asarda tasvirlangan ishlab chiqarish sharoitlari sanoat axloqiy madaniyati va inson qadrining toptalishi masalasiga jiddiy e’tibor qaratadi. Kitob o‘quvchini jamiyatdagi muammolar haqida o‘ylashga va ularga qarshi harakat qilishga undaydi."

Несмотря на то, что XXI век считается вершиной развития промышленности и технологий, потребность в культуре ответственного потребления и производства продолжает расти. В этом отношении проведение различных мероприятий в системе образования, особенно в высших учебных заведениях, имеет важное значение.
В связи с этим на бакалавриате Узбекского государственного университета мировых языков (УзГУМЯ), по направлению "Филология и преподавание языков", особое внимание было уделено данной теме через анализ романа Аптона Синклера «Джунгли».
Преподаватель кафедры лингвистики и английской литературы Назокат Садуллаева выразила своё мнение о книге:
"Условия труда, описанные в романе, акцентируют внимание на проблемах этической культуры промышленности и попрании человеческого достоинства. Книга побуждает читателя задуматься о социальных проблемах и действовать против несправедливости."