10-sentyabr  kuni O‘zDJTU ning Xalqaro hamkorlik ishlari bo‘yicha prorektor A.Nasirov hamda Xalqaro hamkorlik ishlari bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i X.Yuldashevlar  Malaysiyaning Lincoln University College vakillari bilan onlayn  muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar chet tillari, jurnalistika, turizm va boshqa turdosh yo‘nalishlarda hamkorlik qilish, xususan almashinuv dasturlarini amalga oshirish, ingliz tili o‘qituvchilari malakasini oshirish, yosh tadqiqotchilar stajirovkasini tashkillashtirish hamda boshqa ta’lim va fan sohalarida birgalikda ish olib borish bo‘yicha kelishib oldilar.
Ma’lumot uchun: Lincoln University College QS Osiyo Universitetlari reytingida 199-o‘rinni va THE reytingida  Ta’lim sifati bo‘yicha 32-o‘rinni, Malaysia oliygohlari orasida 6-o‘rinni egallab turibdi. Avstraliya va bir qator Afrika davlatlarida filiallariga ega. Mazkur universitet 200 ga yaqin ta’lim yo‘nalishlari, magistratura mutaxassisliklari va doktorlik dasturlarini taklif qiladi.

Международная корпорация
10 сентября, вице-ректора по международному сотрудничеству Узбекский государственный университет мировых языков А. Э. Насиров и руководитель Департамента международного сотрудничества Х. Юлдашев провел онлайн-диалог с представителями Университета Енсан Корея.
На встрече были обсуждены вопросы развития двусторонних отношений, включая обмен студентами, преподавателями и молодыми исследователями, реализацию различных образовательных и исследовательских проектов и развитие сотрудничества в других областях.
В результате на первом этапе между двумя университетами была достигнута договоренность о подготовке проекта соглашения о сотрудничестве по программам обмена и подписании согласованного итогового документа.