10-sentyabr  kuni O‘zDJTU ning Xalqaro hamkorlik ishlari bo‘yicha prorektor A.Nasirov hamda Xalqaro hamkorlik ishlari bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i X.Yuldashevlar  Malaysiyaning Lincoln University College vakillari bilan onlayn  muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar chet tillari, jurnalistika, turizm va boshqa turdosh yo‘nalishlarda hamkorlik qilish, xususan almashinuv dasturlarini amalga oshirish, ingliz tili o‘qituvchilari malakasini oshirish, yosh tadqiqotchilar stajirovkasini tashkillashtirish hamda boshqa ta’lim va fan sohalarida birgalikda ish olib borish bo‘yicha kelishib oldilar.
Ma’lumot uchun: Lincoln University College QS Osiyo Universitetlari reytingida 199-o‘rinni va THE reytingida  Ta’lim sifati bo‘yicha 32-o‘rinni, Malaysia oliygohlari orasida 6-o‘rinni egallab turibdi. Avstraliya va bir qator Afrika davlatlarida filiallariga ega. Mazkur universitet 200 ga yaqin ta’lim yo‘nalishlari, magistratura mutaxassisliklari va doktorlik dasturlarini taklif qiladi.

International coorparation
On September 10, Vice-Rector for International Cooperation of UzSWLU A. Nasirov and Head of Department for International Cooperation Kh. Yuldashev held an online dialogue with representatives of Youngsan University of Korea.
Development of bilateral relations, including exchange of students, teachers and young researchers, implementation of various educational and research projects and development of cooperation in other areas were discussed at the meeting.
As a result, at the first stage, an agreement was reached between the two universities on the preparation of the draft agreement on cooperation on exchange programs and the signing of the agreed final document.