9-oktyabr kuni O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti va Seul milliy fan va texnologiya universiteti hamkorligida Oʻzbekistonlik talabalar ishtirokida birinchi koreys tili notiqlik san'ati tanlovi tashkil qilindi.
Ushbu tanlovda talabalar "Koreya madaniyati", "Koreya tarixi", "Mening orzuyim" kabi mavzularda erkin ravishda koreys tilida nutq soʻzlab o'z notiqlik san'atlarini ko'rsatib berdilar. Musobaqada Inha universiteti, Aju universiteti, O'zDJTU, Kimyo xalqaro universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetidan jami 14 nafar talaba ishtirok etdi.
Shuningdek, OʻzDJTU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori M.Chutpoʻlatov soʻzlagan nutqlarida fakultetda oʻtkazilayotgan bunday notiqlik tanlovi talabalarda muloqot koʻnikmalarini rivojlantirish, tahliliy va tanqidiy fikrlash qobiliyatini oshirishga katta xizmat qilishini aytib oʻtdilar.

International cooperatio
On October 9, the Uzbekistan State University of World Languages, in cooperation with Seoul National University of Science and Technology, organized the first Korean language oratory competition for Uzbek students.
In this competition, students demonstrated their oratory skills by delivering speeches in Korean on topics such as "Korean Culture," "Korean History," and "My Dream." A total of 14 students from Inha University, Ajou University, USUWL, the International University of Chemistry, and the University of World Economy and Diplomacy participated in the event.
Additionally, M. Chutpolatov, Vice-Rector for Academic Affairs at USUWL, noted in his speech that such oratory competitions contribute significantly to the development of communication skills, analytical, and critical thinking among students.