O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari xalqaro hamkorlik doirasida Janubiy Koreyada o‘tkazilgan “Global Students International Exchange” forumida faol ishtirok etib, mamlakatimizning milliy madaniyati va ta’lim tizimini targ‘ib qilishdi.
Forum doirasida talabalar Jeju Milliy Universiteti, Jeju Halla Universiteti hamda Jeju Turizm Universitetlariga tashrif buyurib, tajriba almashishdi. Janubiy Koreya, Tojikiston va Qirg‘iziston talabalari ishtirokida tashkil etilgan tadbirda o‘zbek milliy taomlari, kuy-qo‘shiqlari va raqslari namoyish etildi. Shuningdek, O‘zbekiston burchagi tashkil qilinib, O‘zDJTU talabalari tomonidan universitetda yaratilgan imkoniyatlar va shart-sharoitlar haqida taqdimot qilindi.
Forum davomida talabalarning bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan o‘quv mashg‘ulotlari, seminar-treninglar o‘tkazilib, ko‘ngilochar tadbirlar va Jeju shahrining diqqatga sazovor joylariga tashriflar uyushtirildi.

Студенты Узбекского государственного университета мировых языков активно участвовали в форуме «Global Students International Exchange», который прошел в Южной Корее в рамках международного сотрудничества, продвигая национальную культуру и образовательную систему нашей страны.
В рамках форума студенты посетили Национальный университет Чеджу, Университет Чеджу Халла и Университет туризма Чеджу, обменявшись опытом. Мероприятие, в котором участвовали студенты из Южной Кореи, Таджикистана и Кыргызстана, включало демонстрацию узбекских национальных блюд, песен и танцев.
Также был организован уголок Узбекистана, где студенты УЗГМЯ презентовали возможности и условия, созданные в университете. В рамках форума были проведены учебные мастер-классы, семинары и тренинги, направленные на развитие знаний и навыков студентов, а также организованы развлекательные мероприятия и экскурсии по достопримечательностям города Чеджу.