Xalqaro jurnalistika fakulteti 2024–2025 o‘quv yili yakuniy hisobotini taqdim etdi
28-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Xalqaro jurnalistika fakulteti tomonidan 2024–2025 o‘quv yili yakuni va 2025–2026 o‘quv yili rejalari yuzasidan hisobot yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishda quyidagi asosiy yo‘nalishlar bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi:
• o‘quv va o‘quv-uslubiy faoliyat;
• ilmiy tadqiqot ishlari;
• xalqaro hamkorlik yo‘nalishida erishilgan natijalar;
• ma’naviy-ma’rifiy ishlar;
• 2024–2025 o‘quv yili davomida aniqlangan muammo va takliflar;
• 2025–2026 o‘quv yilida universitetni rivojlantirish bo‘yicha rejalar va tashabbuslar.
Tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, birinchi prorektor V.A. Sadiyev, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ch. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O.Ya. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.A. Nasirov, moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M.S. Xamrayev hamda fakultet jamoasi ishtirok etdi.
Hisobot yig‘ilishi fakultet faoliyatining holati, muammolari va istiqbolli rejalarini aniqlashtirishga qaratilgan muhim platforma bo‘ldi.

Факультет международной журналистики представил итоговый отчет за 2024–2025 учебный год
28 июня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось отчетное собрание факультета международной журналистики по итогам 2024–2025 учебного года и планам на 2025–2026 год.
На встрече были обсуждены выполненные работы по следующим основным направлениям:
• учебная и учебно-методическая деятельность;
• научно-исследовательская работа;
• достижения в области международного сотрудничества;
• духовно-просветительская работа;
• проблемы и предложения, выявленные в 2024–2025 учебном году;
• планы и инициативы по развитию университета в 2025–2026 учебном году.
В мероприятии приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, первый проректор В.А. Садиев, проректор по учебной работе М.Ч. Чутпулатов, проректор по научной работе и инновациям О.Я. Юсупов, проректор по международному сотрудничеству А.А. Насыров, проректор по финансово-экономическим вопросам М.С. Хамраев, а также коллектив факультета.
Отчетное собрание стало важной платформой для анализа текущей деятельности факультета, выявления проблем и определения перспективных направлений развития.