Xalqaro jurnalistika fakulteti 2024–2025 o‘quv yili yakuniy hisobotini taqdim etdi
28-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Xalqaro jurnalistika fakulteti tomonidan 2024–2025 o‘quv yili yakuni va 2025–2026 o‘quv yili rejalari yuzasidan hisobot yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishda quyidagi asosiy yo‘nalishlar bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi:
• o‘quv va o‘quv-uslubiy faoliyat;
• ilmiy tadqiqot ishlari;
• xalqaro hamkorlik yo‘nalishida erishilgan natijalar;
• ma’naviy-ma’rifiy ishlar;
• 2024–2025 o‘quv yili davomida aniqlangan muammo va takliflar;
• 2025–2026 o‘quv yilida universitetni rivojlantirish bo‘yicha rejalar va tashabbuslar.
Tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, birinchi prorektor V.A. Sadiyev, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ch. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O.Ya. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.A. Nasirov, moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M.S. Xamrayev hamda fakultet jamoasi ishtirok etdi.
Hisobot yig‘ilishi fakultet faoliyatining holati, muammolari va istiqbolli rejalarini aniqlashtirishga qaratilgan muhim platforma bo‘ldi.

Faculty of International Journalism Presents Final Report for the 2024–2025 Academic Year
On June 28, the Faculty of International Journalism at Uzbekistan State World Languages University held a reporting meeting to summarize the outcomes of the 2024–2025 academic year and outline plans for 2025–2026.
The meeting reviewed achievements in the following key areas:
educational and methodological activities;
scientific research work;
results in international cooperation;
spiritual and educational initiatives;
identified issues and suggestions from the 2024–2025 academic year;
development plans and initiatives for the 2025–2026 academic year.
The event was attended by University Rector Ilhomjon Tuxtasinov, First Vice-Rector V.A. Sadiyev, Vice-Rector for Academic Affairs M.Ch. Chutpulatov, Vice-Rector for Research and Innovation O.Ya. Yusupov, Vice-Rector for International Cooperation A.A. Nasirov, Vice-Rector for Financial and Economic Affairs M.S. Khamrayev, as well as faculty members.
This reporting session served as an important platform for assessing the faculty’s current activities, identifying challenges, and discussing future strategies.