Xalqaro jurnalistika fakultetida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
Bugun, 7-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetida ma’naviy-ma’rifiy yo‘nalishdagi tadbir tashkil etildi.
Tadbir doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llangan Murojaatnomaning mazmun-mohiyati, shuningdek, “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi Qonunning asosiy jihatlariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi.
Seminar davomida fakultet dekani A. Matyakubov hamda Medialingvistika va kommunikatsiya kafedrasi o‘qituvchisi Xazratova Qunduz Mamaraimovna o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Tadbirda fakultet xodimlari va professor-o‘qituvchilar faol qatnashib, Murojaatnomada belgilangan iqtisodiy o‘sish, ijtimoiy barqarorlik, ta’lim, innovatsiyalar, raqamlashtirish, ekologik muvozanat hamda inson kapitalini rivojlantirishga oid dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashdilar.

На факультете международной журналистики состоялось духовно-просветительское мероприятие
Сегодня, 7 января, на факультете международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков было организовано духовно-просветительское мероприятие.
В рамках мероприятия состоялся семинар, посвящённый содержанию и значению Послания Президента Республики Узбекистан Олий Мажлису и народу Узбекистана, а также основным положениям Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции».
В ходе семинара с докладами выступили декан факультета А. Матякубов и преподаватель кафедры медиалингвистики и коммуникации Хазратова Кундуз Мамараимовна.
В мероприятии активно приняли участие сотрудники факультета и профессорско-преподавательский состав, которые обменялись мнениями по актуальным вопросам, обозначенным в Послании, таким как экономический рост, социальная стабильность, образование, инновации, цифровизация, экологическое равновесие и развитие человеческого капитала.