Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Tarjimonlik fakulteti hamda Qoʻshma taʼlim dasturlarini muvofiqlashtirish boʻlimi tashabbusi bilan 17-noyabr “Xalqaro talabalar kuni” munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirini universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi va talabalik umrning begʻubor fasli, katta hayot sari qadam qoʻyish ostonasi, ulkan orzu-umidlar davri ekanligini taʼkidlab, barcha talabalarni yaqinlashib kelayotgan bayram bilan samimiy tabrikladi.
Koʻtarinki kayfiyatda tashkil etilgan tadbirga yoshlarning sevimli sanʼatkoriga aylanib ulgurgan Yorqinxoʻja Umarov hamda Via Marokand guruhining tashrifi talabalar uchun chinakam sovgʻa boʻldi.

“International Student Day”
Today, on the initiative of the Faculty of translation and the Department of coordination of joint educational programs at the Uzbekistan State World Languages University, a festive event was organized on the occasion of “International Student Day” on November 17.
The event was opened by the rector of the University Ilkhomjon Tukhtasinov, who sincerely congratulated all students on the upcoming holiday, noting that student life is an impeccable season, the threshold to step towards a big life, a period of great dreams.
A visit to the event, organized in a high mood, by the Yorkinkhuja Umarov, who has become a favorite artist of young people, as well as the famous group Via Marokand, became a real gift for students.