“Xitoy tili koʻprigi” tanlovining Respublika bosqichi.
18-may kuni Toshkent shahar IIB Madaniyat saroyida “ Xitoy tili koʻprigi” tanlovining Respublika bosqichi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Xitoy Xalq Respublikasining O’zbekistondagi favqulotda va muxtor elchisi Yu Jun janoblari, Respublika Oliy Ta’lim muassasalari rektorlari, universiter professor-o'qituvchilari, talabalar  hamda boshqa mehmonlar ishtirok etdi.
Unda OʻzDJTU rektori I. Tuxtasinov soʻzga chiqib, universitetning Xitoy Xalq Respublikasining nufuzli universitetlari aloqasi, OʻzDJTU da xitoy tili oʻqitilishi holati haqida maʼlumot berdi va musobaqada qatnashuvchilarga omad tiladi.
Navbatdagi musobaqaning respublika bosqichida OʻzDJTU Sharq filologiyasi fakulteti talabalari Abenova Balnur, Mashanlo Zaynab va Yunusov Muxammadtoxir 3 ta shart boʻyicha qatnashib, mahoratini sinovdan oʻtkazdi.

On May 8, the Republican stage of the "Chinese Language Bridge" competition was held at the IIB Palace of Culture in Tashkent.
Mr. Yu Jun, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to Uzbekistan, rectors of higher educational institutions of the Republic, university professors and teachers, students and other guests took part in the event.
Rector of UzSWLU I. Tukhtasinov gave a speech and informed about the relationship of the university with the prestigious universities of the People's Republic of China, the status of Chinese language teaching at UzSWLU and wished luck to the participants of the competition.
At the national stage of the next competition, students of the Faculty of Oriental Philology of UzSWLU, Abenova Balnur, Mashanlo Zaynab and Yunusov Muhammadtokhir participated in 3 conditions and tested their skills.