Xitoylik talabalar bilan uchrashuv va universitet infratuzilmasi bilan tanishuv
16-may kuni Xitoy Milliy madaniyat markazi vakillari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tahsil olayotgan xitoylik talabalar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvdan oldin mehmonlar universitetning sport majmuasi, oshxona, kutubxona, faol talabalar zali, ma’ruzalar zali hamda talabalar turar joyi kabi infratuzilma obyektlari bilan tanishdilar.
Markaz raisi Yan Yaoyun so‘zga chiqib, talabalarga madaniyatlararo aloqalarning ahamiyati, ta’limdagi imkoniyatlar va istiqboldagi loyihalar haqida ma’lumot berdi. Shuningdek, O. Zaripov va A. Nasirov ham o‘z chiqishlarida talabalarga yaratilgan sharoitlar va til o‘rganish muhitini yaxshilash bo‘yicha reja hamda takliflar haqida so‘zladilar. Universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham so‘zga chiqib, talabalarning ta’limdagi muvaffaqiyatlari va ularni qo‘llab-quvvatlash ahamiyati haqida fikr bildirdi.
Tadbir savol-javoblar tarzida davom etib, talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qildilar va mutasaddilardan batafsil javob oldilar. Uchrashuvda yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor V. Sadiyev, xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev hamda fakultet dekanlari ishtirok etdi.

Встреча с китайскими студентами и ознакомление с инфраструктурой университета
16 мая представители Национального культурного центра Китая провели встречу с китайскими студентами, обучающимися в Узбекском государственном университете мировых языков. До встречи гости ознакомились с инфраструктурными объектами университета, включая спортивный комплекс, столовую, библиотеку, зал активных студентов, лекционный зал и общежитие.
Председатель Центра Ян Яоюнь выступил с речью, в которой рассказал студентам о важности межкультурных связей, образовательных возможностях и будущих проектах. Также с выступлениями выступили О. Зарипов и А. Насыров, которые рассказали о планах и предложениях по улучшению условий для студентов и языковой среды. Ректор университета Илхомжон Тухтасинов подчеркнул значение академических успехов студентов и важность их поддержки.
Мероприятие продолжилось в формате вопрос-ответ, в ходе которого студенты задали интересующие их вопросы и получили подробные ответы от ответственных лиц. Во встрече также приняли участие первый проректор по молодежной политике и духовно-просветительской работе В. Садиев, начальник отдела международных связей Х. Юлдашев и деканы факультетов.