Xorijiy tillar bo‘yicha fan olimpiadasining birinchi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 15-iyuldagi “Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, arab) fan olimpiadasi” 247-sonli buyrug‘i hamda O‘zbekiston davlat jahon tillar universiteti rektorining 2024-yil 2-avgustdagi 306-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida 12-sentabr kuni O‘zDJTUda xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, arab) fan olimpiadasi xorijiy tillar bo‘yicha fan olimpiadasining birinchi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Iqtidorli talabalar bilan ishlash jarayonini yanada takomillashtirish, talabalar o‘rtasida iqtidorli va qobiliyatli yoshlarni saralash va qo‘llab-quvvatlash, xorijiy tillarga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirish hamda tarjimonlik sohasida bilim va ko‘nikmalarni mustahkamlash maqsadida tashkil etilgan olimpiadada universitetning barcha fakultetlaridan saralangan talabalar xorijiy til bo‘yicha bilimlarini sinovdan o‘tkazdi.

Order No. 247 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated July 15, 2024 "Foreign languages (English, German, French, Italian, Arabic) science Olympiad among students of higher educational institutions of the Republic" and in order to ensure the implementation of the order of the rector of the Uzbekistan State University of World Languages No. 306 of August 2, 2024, the science Olympiad of foreign languages (English, German, French, Italian, Arabic) the first round of science olympiad in foreign languages was held at UzSWLU on September 12th.
Selected students from all faculties of the university in the Olympiad, which was organized in order to further improve the process of working with talented students, to select and support talented young people among themselves, to further increase their interest in foreign languages, and strengthen knowledge and test their skills in the field of translation.