Xorijiy tillar bo‘yicha fan olimpiadasining birinchi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 15-iyuldagi “Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, arab) fan olimpiadasi” 247-sonli buyrug‘i hamda O‘zbekiston davlat jahon tillar universiteti rektorining 2024-yil 2-avgustdagi 306-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida 12-sentabr kuni O‘zDJTUda xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, arab) fan olimpiadasi xorijiy tillar bo‘yicha fan olimpiadasining birinchi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Iqtidorli talabalar bilan ishlash jarayonini yanada takomillashtirish, talabalar o‘rtasida iqtidorli va qobiliyatli yoshlarni saralash va qo‘llab-quvvatlash, xorijiy tillarga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirish hamda tarjimonlik sohasida bilim va ko‘nikmalarni mustahkamlash maqsadida tashkil etilgan olimpiadada universitetning barcha fakultetlaridan saralangan talabalar xorijiy til bo‘yicha bilimlarini sinovdan o‘tkazdi.

Состоялся первый этап предметной олимпиады по иностранным языкам.
Приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 15 июля 2024 года № 247 "О проведении научной олимпиады по иностранным языкам (английскому, немецкому, французскому, итальянскому, арабскому) среди студентов высших учебных заведений Республики" и в целях обеспечения выполнения приказа о проведении научной олимпиады по иностранным языкам (английскому, немецкому, французскому, итальянскому, арабскому) среди студентов высших учебных заведений Республики". ректор Узбекского государственного университета мировых языков № 306 от 2 августа 2024 года, научная олимпиада по иностранным языкам (английский, немецкий, французский, итальянский, арабский) 12 сентября в УзГУМЯ состоялся первый тур научной олимпиады по иностранным языкам.
Отобранные студенты со всех факультетов университета приняли участие в олимпиаде, которая была организована с целью дальнейшего совершенствования процесса работы с талантливыми студентами, отбора и поддержки талантливой молодежи среди самих себя, дальнейшего повышения их интереса к иностранным языкам, а также укрепления знаний и проверки их навыков в области перевода.