24-yanvar kuni "Xorijiy tillarda so'zlashuvchilar uchun o'zbek tilini intensiv o'rgatuvchi multimedia mahsulotlari" amaliy loyihasi rahbari Madjidova Rano Urishevna boshchiligidagi O’zDJTU delegatsiyasi AQSHning Bruklin shahrida joylashgan O’zbek-Amerika Vatandoshlar jamiyati rahbari Abdumalik Ahmedov bilan uchrashdi.
Tashrif davomida O’zDJTUning bir guruh professorlari, jumladan, “Xorijiy tillarda so'zlashuvchilar uchun o'zbek tilini intensiv o'rgatuvchi multimedia mahsulotlari" amaliy loyihasi rahbari Madjidova Rano Urishevna, Muxitdinova Xadicha Sabirovna va dotsentlar Zilola Salisheva, Po’lat Omanov "Xorijiy tillarda so'zlashuvchilar uchun o'zbek tilini intensiv o'rgatuvchi multimedia mahsulotlari" amaliy loyihasi natijalarini joriylashtirish maqsadida AQSHning Bruklin shahrida joylashgan O’zbek-Amerika vatandoshlar jamiyati rahbari Abdumalik Ahmedov bilan uchrashdi.
Tashrif davomida mas’ullar tomonidan Amerikada istiqomat qilib kelayotgan vatandoshlarimiz farzandlarini o'zbek va ingliz tiliga o'qitish jarayoni bilan tanishildi hamda mavjud muammolar va ehtiyojlar o'rganildi.
Rano Urishevna boshligida yaratilgan mazkur loyiha asosida ishlab chiqilgan multimedia mahsulotlarini dars jarayonida qo'llash masalalari, O'zbekistonga xizmat vazifasi bilan kelayotgan amerikalik mutaxassislarni o’zbek tiliga intensiv o'qitish uchun 3 oylik va 6 oylik kurslarni tashkil etish, o'zbek va ingliz tillarini o'qitish maqsadida talabalar almashinuvini yo'lga qo'yish, kichik maktab yoshidagi bolalar uchun “Summer camp” tashkil qilish masalalarida kelishuv memorandumi tuzishga kelishib olindi.

24 января делегация УзГУМЯ во главе с руководителем практического проекта «Мультимедийные продукты интенсивного обучения узбекскому языку носителей иностранных языков» Маджидовой Рано Уришевной встретилась с Абдумаликом Ахмедовым, руководителем Узбекско-американского общества патриотов, расположенного в Бруклине , США.
В ходе визита прибыла группа профессоров УзГУМЯ, в том числе руководитель практического проекта «Мультимедийные продукты для интенсивного обучения узбекскому языку для носителей иностранных языков» Маджидова Рано Уришевна, Мухитдинова Хадича Сабировна и доценты Зилола Салишева, Полат Оманов. Иностранный делегация встретилась с Абдумаликом Ахмедовым, главой общества узбекско-американских соотечественников, расположенного в Бруклине, США, в целях реализации результатов практического проекта «Мультимедийные продукты, интенсивно обучающие узбекскому языку носителей языка».
В ходе визита делегация была ознакомлена с процессом обучения узбекскому и английскому языкам детей наших соотечественников, проживающих в Америке, изучены существующие проблемы и потребности, вопросы использования мультимедийных продуктов, разработанных на основе данного проекта, созданного под руководством Рано Уришевны, в ходе урока, организация 3-месячных и 6-месячных курсов интенсивного обучения узбекскому языку американских специалистов, приезжающих в Узбекистан по службе. На узбекском и английском языках достигнута договоренность о составлении меморандума о сотрудничестве по вопросам налаживания студенческого обмена с целью обучения языкам, организации «Летнего лагеря» для детей младшего школьного возраста.
Глава Общества узбекско-американских соотечественников Абдумалик Ахмедов пригласил членов делегации Узбекистана во главе с основательницей проекта Рано Уришевной на церемонию открытия нового здания школы «Зиё Арт», расположенной в г. Нью-Йорк, 3 февраля.