YANGI O‘QUV YILI — YANGI IMKONIYATLAR
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz filologiyasi fakultetida 2026/2027-o‘quv yilida 1-bosqichga tavsiya etilgan talabalarni kutib olish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitetning Sun’iy intellekt va strategik transformatsiya bo‘yicha rektor maslahatchisi Boltabayev Maxmudjon Rustamovich hamda Ingliz filologiyasi fakulteti dekani Xakimov Xamidullo Inamovich ochib berdilar.
Tadbir davomida yangi talabalarga universitetdagi ta’lim jarayoni, fakultet faoliyati, yaratilgan imkoniyatlar hamda talabalik davrida ularga beriladigan imkoniyatlar haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, tadbir doirasida 1-bosqich talabalarining ilk dars jarayonlari ham boshlandi. Talabalar o‘z ustozlari bilan tanishib, yangi o‘quv yilidagi dastlabki mashg‘ulotlarda ishtirok etdilar.

НОВЫЙ УЧЕБНЫЙ ГОД — НОВЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ
Сегодня на факультете английской филологии Узбекского государственного университета мировых языков состоялось мероприятие по случаю встречи студентов, рекомендованных к зачислению на первый курс в 2026/2027 учебном году.
Мероприятие открыли советник ректора университета по вопросам искусственного интеллекта и стратегической трансформации Болтабаев Махмуджон Рустамович и декан факультета английской филологии Хакимов Хамидулло Инамжонович.
В ходе мероприятия новые студенты получили информацию об организации учебного процесса в университете, деятельности факультета, созданных условиях и возможностях, предоставляемых студентам в период обучения.
Кроме того, в рамках мероприятия начались первые занятия студентов первого курса. Студенты познакомились со своими преподавателями и приняли участие в первых учебных занятиях нового учебного года.