Oqqo‘rg‘on tumani maktab o‘quvchilari O‘zDJTUga tashrif buyurdi.
7-fevral kuni Toshkent viloyati Oqqo‘rg‘on tumani 8-maktabining 10-sinf o‘quvchilari o‘z pedagoglari hamrohligida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurishdi. Mehmonlarni universitet Talabalar amaliyoti bo‘limi xodimlari kutib olib, ularga universitet kampusi, yaratilgan shart-sharoitlar, dars jarayonlari hamda Axborot-resurs markazi faoliyati haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Tashrif davomida o‘quvchilar universitet hayoti bilan yaqindan tanishish, ta’lim jarayoni va mavjud imkoniyatlar haqida bilish imkoniga ega bo‘lishdi. Universitetda ta’lim olish uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar o‘quvchilarda katta qiziqish uyg‘otdi. Tashrif so‘ngida o‘quvchilar O‘zDJTU talabasi bo‘lish istagini bildirdilar.

Students from Oqqo‘rg‘on District Visit UzSWLU
On February 7, 10th-grade students from School No. 8 in Oqqo‘rg‘on District, Tashkent Region, visited Uzbekistan State World Languages University, accompanied by their teachers.
The university’s Student Internship Department staff welcomed the guests and provided them with detailed information about the university campus, the available facilities, the learning process, and the activities of the Information Resource Center.
During the visit, the students had the opportunity to get acquainted with university life, learn about the educational process, and explore available opportunities. The modern facilities created for learning at the university sparked great interest among the students. At the end of the visit, the students expressed their desire to become UzSWLU students in the future.