Oqqo‘rg‘on tumani maktab o‘quvchilari O‘zDJTUga tashrif buyurdi.
7-fevral kuni Toshkent viloyati Oqqo‘rg‘on tumani 8-maktabining 10-sinf o‘quvchilari o‘z pedagoglari hamrohligida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurishdi. Mehmonlarni universitet Talabalar amaliyoti bo‘limi xodimlari kutib olib, ularga universitet kampusi, yaratilgan shart-sharoitlar, dars jarayonlari hamda Axborot-resurs markazi faoliyati haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Tashrif davomida o‘quvchilar universitet hayoti bilan yaqindan tanishish, ta’lim jarayoni va mavjud imkoniyatlar haqida bilish imkoniga ega bo‘lishdi. Universitetda ta’lim olish uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar o‘quvchilarda katta qiziqish uyg‘otdi. Tashrif so‘ngida o‘quvchilar O‘zDJTU talabasi bo‘lish istagini bildirdilar.

Ученики школы Аккурганского района посетили УзГТУ
7 февраля ученики 10-го класса школы №8 Аккурганского района Ташкентской области вместе со своими педагогами посетили Узбекский государственный университет мировых языков.
Сотрудники отдела студенческой практики университета встретили гостей и подробно рассказали им о кампусе университета, созданных условиях, учебном процессе и деятельности Информационно-ресурсного центра.
В ходе визита школьники смогли ближе познакомиться с университетской жизнью, узнать о процессе обучения и имеющихся возможностях. Современные условия, созданные для получения образования в университете, вызвали у учеников большой интерес. В конце визита школьники выразили желание стать студентами УзГТУ.