18-may kuni Toshent Botanika bog’ida Yevropa Ittifoqi va O’zbekiston hamkorligining 30 yilligiga bag‘ishlangan Yevropa Ittifoqi festivali bo’lib o’tishi haqida xabar bergan edik.
Mazkur bayram tadbirida O’zDJTU Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi boshligʻi B.Odilov, oliygoh mas’ullari va talabalari ham ishtirok etdi.
Universitet vakillari boshchiligida talabalar festival doirasida tashkil etilgan ko’rgazmalar, tadbirlar, turli o’yinlar va viktorinalarda qatnashib, bir qancha esdalik sovg’alarini qo’lga kiritishdi.
Shuningdek, festival so’nggida bo’lib o’tgan Gala-konsert namoyishini ham tomosha qilib, mashhur va iste’dodli san’atkorlar chiqishlari-yu kuy-qo’shiqlaridan bahramand bo’lishdi.

Фестиваль Европейского Союза.
Мы сообщали, что 18 мая в Ташентском Ботаническом саду состоится Фестиваль европейского союза, посвященный 30-летию сотрудничества Европейского союза и Узбекистана.
На этом праздничном мероприятии начальник отдела маркетинга и студенческой практики УзГУМЯ Б.Одилов, высшие должностные лица и студенты также присутствовали.
Под руководством представителей университета студенты приняли участие в выставках, мероприятиях, различных играх и викторинах, организованных в рамках фестиваля, и получили несколько сувениров.
Также в конце фестиваля состоялся гала-концерт, на котором выступали известные и талантливые артисты Узбекистана.