Joriy yilning 19-20 yanvar kunlari Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida “Ingliz tilini oʻqitishning yangi usullari: yutuqlar, muammolar va yechimlar” mavzusida Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya boʻlib oʻtishi rejalashtirilgan.
Shu munosabat bilan bugun xalqaro ilmiy-amaliy anjumanni yuqori saviyada oʻtkazish boʻyicha Tashkiliy qoʻmita aʼzolari ishtirokida yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Unda amalga oshiriladigan ishlar rejasi muhokama qilindi hamda tegishli masʼullarga jarayondagi kutilayotgan muammolarni bartaraf qilish boʻyicha yoʻnalishlar va tavsiyalar berib oʻtildi.

On January 19-20 of this year, the International Scientific and Practical Conference on "New methods of teaching English: achievements, problems and solutions" is planned to be held at the Uzbekistan State World Languages ​​University.
In this regard, a meeting was held today with the participation of the members of the Organizational Committee for holding the international scientific-practical conference at a high level.
The plan of the work to be implemented was discussed and directions and recommendations were given to the relevant officials to eliminate the expected problems in the process.